Kırşehir’de ’Sivil Savunma İkaz Alan Tatbikatı’ yapıldı.

2 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
514 defa okundu.
Kırşehir’de ’Sivil Savunma İkaz Alan Tatbikatı’ yapıldı.

images (1)

Kırşehir’de deprem haftası nedeni ile Sebahat Osman Yalçınkaya Ortaokulunda ‘Sivil Savunma İkaz Alan Tatbikatı’ yapıldı.

 Ortaokul öğrencilerinin ilgi ile izlediği tatbikatta deprem anında yapılması gerekenler öğrencilere birebir de deprem örnekleri ile birlikte anlatıldı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirmede, “Tatbikatlarda sanki deprem yada acil bir afet varmış gibi gerçeğine uygun şekilde çalışmalar yapılır. Depremler bilgisizce önlem alınması gerekli olan durumlar değildir. Deprem anında ne yapmamız ve nasıl davranmamız gerekliliği konusunda bilgili ve bilinçli olmalıyız” denildi.

Tatbikata katılan Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı öğrencilerimizin bilinçlenmesi için tatbikatların devam edeceğini söyledi. Elmalı, “Kırşehir Birinci derecede deprem bölgesi olması hasabi ile mutlaka depremler ve oluşumları hakkında bilgili olmalıyız. Deprem Haftası boyunca okullarımızda tatbikatlarımız devam edecek. Gerçeğini aratmayan tatbikatta emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Gerçeğini aratmayan tatbikata öğrencilerde katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN