Kırşehir’de silah tamircileri Trag Yarışları’na hazırlanıyor

22 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
522 defa okundu.
Kırşehir’de silah tamircileri Trag Yarışları’na hazırlanıyor

Kırşehir’de silah tamircileri ve silah severler trag yarışlarına hazırlanıyor.

Kırşehir’de silah tamircileri Trag Yarışları'na hazırlanıyorKırşehir’de silah tamircileri ve silah severler trag yarışlarına hazırlanıyor.

Silah tamircisi Barış Boza, ‘Ruhsatsız silah tamirleri yapmıyoruz. Silah doğru kullanılırsa bir tutkudur’ dedi.

Boza, trag yarışları heyecanının Kırşehir’de başlayacağını belirterek, “Yivli,yivsiz her türlü silahın tamirini yapıyoruz. Silahların tamir olabilmesi için mutlaka ruhsatlı olması gerekiyor. Ruhsatsız silahların tamiratını yapmıyoruz.

Eskilerden Kırşehir’de silah tamircileri vardı fakat çoğu rahmetli oldu. Bana da meslek dedemden kaldı. Ben de mekanik okudum ve el becerim de var. Allah’a şükür çalışıyorum. Silah merakı giderek artıyor ama bilinçli şekilde artıyor. Eskiden cahillik ve eğitim eksikliğinden ötürü özellikle düğünlerde kullanılıyordu. Çoğu zamanda bilinçli kullanım olmadığı için kaza olmaktaydı. Eğitimli insanla eğitimsiz insanın aynı kefede olması mümkün mü, Ağustos ayı içerisinde de trag müsabakaları olacak katılımında yüksek olacağını düşünmekteyiz. Avcılık ve silah merakı bir gençlik sevdası değil, özel bir tutkudur.  Yeter ki doğru oranda kullanabilelim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN