KIRŞEHİR’DE ONBİNLERCE KİŞİ DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ İÇİN TOPLANDI

8 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
281 defa okundu.
KIRŞEHİR’DE ONBİNLERCE KİŞİ DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ İÇİN TOPLANDI

DSC_83667 Ağustos Pazar Günü Askerlik Şubesi Önünden Başlayan Mitinge; Kırşehir Protokol Üyeleri İle Onbinlerce Vatandaş Katıldı

15 Temmuz 2016 darbe girişimi nedeniyle 7 Ağustos Pazar günü yapılan ve Askerlik Şubesi önünden saat 16.30’dan itibaren başlayan Demokrasi ve Şehitler mitingine onbinlerce kişi katılarak, zaferin ve demokrasinin milletin iradesinde olduğunu gösterdi.

7 Ağustos Pazar günü Askerlik Şubesi Önünden başlayan mitinge; Kırşehir Protokol üyeleri ile onbinlerce vatandaş katıldı.

Miting de Vali Necati Şentürk, AK Parti Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, 22. Dönem Miletvekili Muzaffer Aslan, Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan ve bütün siyasi parti başkanları, konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajı vererek, bu birlik ve beraberliğin bir daha bozulmamasını ve içimizdeki hainlerin bir an önce temizlenmesi dileklerinde bulundular.

“Türk milleti söz konusu bayrak, vatan, devlet ve manevi duygular olduğunda, kardeşçe tek yürek olduğunu tüm dünyaya duyurdu”

Miting de konuşma yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “ Bütün katılımcıları en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bugün Kırşehir tarihi günlerinden birini yaşıyor. Bugün Türkiye’nin bütün şehirleri ve İstanbul Yenikapı’da destan yazılıyor. Türk milleti söz konusu bayrak, vatan, devlet ve manevi duygular olduğunda, Türk Milleti kardeşçe tek yürek olduğunu tüm dünyaya duyurdu. Hepinizden Allah razı olsun. Bugün büyük Türk Milletine karşı yapılan parçalama girişiminin 24. Günüdür. Ben buna darbe girişimi değil, büyük Türk Milletinin işgali, parçalanma projesi diyorum. Bu hain parçalama projesini Fetö ve onun teröristleri onun piyonları yapmıştır. Ama şunu unutmayalım ki Türk Milleti 24 gündür tuttuğu demokrasi nöbeti ile bütün düşmanlarına en güzel cevabı vermiştir.

Çok şükür 15 Temmuz gecesi Kırşehir’de hiçbir şey yaşanmadı ama İstanbul ve Ankara’da çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti ve çok sayıda vatandaşımız şu an tedavi ediliyor. Şehitlerimize Allahtan rahmet ediliyorum. 15 Temmuz Şehitlerini bizler de yaşatmak için bu meydan da onlara bir anıt yapacağız. Ve onların adı ilelebet yaşayacak.

Meydanda 24 gündür bizleri yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Özellikle hanımlarımız annelik duyguları ile her akşam burada nöbet tuttular. Beylerimiz de onların yanında idi. Bütün kurumlar ve belediyemiz her akşam burada vatandaşlarımıza hizmet ettiler. Belediyemizin mehteran bölüğüne ve mehter başına da çok teşekkür ediyorum. Umut diye bir çocuğumuz var, 24 gün boyunca burada şanlı Türk Bayrağımızı dalgalandırdı. Ona da çok teşekkür ediyorum. Sizler Türk Milletinin büyüklüğünü, vatan ve bayrak sevgisini tüm dünyaya kanıtladınız. Sizler birer kahramansınız.

Bana 14 Temmuz gecesi Türkiye’nin en büyük problemi ne diye sorsalar, siyasi parti çekişmeleri derdim. Ama 15 Temmuz gecesi bütün siyasi partiler bir arada oldu. Ülkücü kardeşlerimize, her görüşten insanımıza teşekkür ediyorum.  O akşam burada sağcı, solcu, ülkücü yoktu; o akşam burada büyük, yüce, ulu Türk Milleti vardı. Ecdadınız sizinle gurur duyuyor. Ulu Önder Atatürk, Orhan Gazi, Osman Gazi, Ertuğrul Gazi, Ahi Evranı Veli, Cacabey, Kayaşehi, Ahmedi Gülşehri hepsi sizinle gurur duyuyor. Bizler Kurtuluş Savaşında nasıl tek yürek oldu isek yine 15 Temmuz’dan sonra da bu hainlere karşı tek yürek olduk. Her türlü hain girişimde tek yürek olduğumuzu bütün dünyaya gösterdik, kanıtladık. Bizler bütün zorlukları birlik ve beraberliğimizle yendik, bundan sonra da birlik ve beraberliğimizle yeneceğiz. Bu aşamada siyasi partiler çok iş düşüyor. Demokrasi tarihinde bir ilk yaşıyoruz. Bütün siyasi parti grupları bir arada hareket ediyoruz ve bundan sonra da makam ve mevki kaygısı olmadan, birlik ve beraberliğimizi tüm Türkiye ve dünyaya göstermeliyiz.

Her zaman söylüyorum, aziz milletimizin sorumluluğu sadece kendi sınırları ile çizilmiş değildir. Doğu Türkistan’ın, Bosna Hersek’in, Irak’ın, Türkmenlerin, Suriyelilerin, Gazne’deki ve Myanmar ‘daki Müslümanların sorumluluğu da bizlerin üzerinde. İşte bunu bilenler de bizlere diz çöktürmeye kalkıştılar. Ama bizler yüce Türk Milletinin vatan aşkı sayesinde hem içimizdeki hainlere, hem de dışarıdaki düşmanlarımıza yenilmezliğimizi gösterdik. Bu birlikteliğimiz devam ettiği sürece, bu ülkeye kin ve kötülük besleyen bütün hainler ağzının payını alacaklar. Atatürk’ün dediği gibi ne zaman bu ülke muasır medeniyetler seviyesine ulaşıp, ekonomik özgürlüğüne kavuşur ise, o zaman Türkiye’ye hiçbir kimse hain tuzaklarını kuramaz.

Değerli Hemşehrilerim, bu hainler Cumhuriyet öncesinden bu zamana kadar hep bizleri birbirimize kırdırmaya çalıştılar. Sağcı-solcu dediler, Alevi-Sünni dediler, Kürt-Türk dediler, Şeriatçı-laik dediler; bizleri hep birbirimize kırdırmaya çalıştılar. İçimizde yer alan pkk, daeş, dhkpc, Fetö gibi hain terör örgütlerine karşı her zaman uyanık olmalıyız. İçimize sızmış, ordumuza girmiş bu terör örgütlerini tek tek temizleyeceğiz. Ordumuz inşallah dünyanın en iyi ve en güçlü ordusu olacak. Ordu, bir milletin gözbebeğidir. Bu yüzden ordumuzu en baştan yenileceğiz ve inşallah Kırşehir’de askeri birlik kurulması çalışmalarına başlattık.

Bu hainler gerçek yüzlerini 17-25 Aralıkta gösterdiler. Hainleri kanser hücreleri gibi tek tek temizleyeceğiz. Bu ülkenin ekmeğini yiyip, suyunu içip, bu ülkeye hainlik eden kim varsa tek tek temizleyeceğiz. Bu hainleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından da çıkartılmalıdır.

Değerli Hemşehrilerim, birlik ve beraberliğimizi bozmadan yüce vatanımız için birlik ve beraberliğimizi bozmadan çalışmaya devam edeceğiz. Sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Bizler, sizlere ne kadar hizmet etsek azdır. Sizlerle gurur duyuyoruz, sizlerle şeref duyuyoruz, sizlere hizmet etmekten onur duyuyoruz. Bundan sonra da Valimizle, Milletvekillerimizle, Siyasi Parti Başkanlarımızla Kırşehir’i kalkındırmak için gece gündüz çalışacağız. Bundan sonraki süreçte birbirimize daha saygılı, birbirimize daha sevgi dolu olacağız. Kalbimizi herkese açacağız ve sevgi dolu olacağız. Bizler de sizler için, şanlı Türk Bayrağımız için durmadan, yorulmadan çalışacağız. Türkiye’nin geleceği için, kalkınmada ve büyüme de öncü ülkelerden olması için, emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. O hainleri de içimizden tek tek temizleyip daha emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Değerli Hemşehrilerim, hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Allahın bereketi, rahmeti üzerinizde olsun. Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Hepinizi Allaha emanet ediyorum”  diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN