KIRŞEHİR’DE, MUHALEFET PARTİ SÖZCÜLERDEN; ORTAK SEVİNÇ!

23 Nisan 2018
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
604 defa okundu.
KIRŞEHİR’DE, MUHALEFET PARTİ SÖZCÜLERDEN; ORTAK SEVİNÇ!

İYİ Partinin, Yüksek Seçim Kurulu Engeline Takılmadan,  Seçimlere Girebilmesi İçin,15 Milletvekilini İYİ Partiye Havale Yapan CHP’nin Tutumu ve Sonrasının Yankıları Sürüyor.

KIRŞEHİR’DE, MUHALEFET PARTİ SÖZCÜLERDEN; ORTAK SEVİNÇ!

 İYİ Parti’nin Meclis’te grup kurarak, başka şartlara takılmadan 24 Haziran seçimlerine katılması ve Genel Başkan Meral Akşener’in cumhurbaşkanlığı adaylığının önü açılması için sürpriz bir hamle yapan CHP’li 15 milletvekili partilerinden istifa ederek İYİ Parti’ye katılmasına, CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Nuri Araz ve Saadet Partisi Kırşehir İl Başkanı Ali Köksal değerlendirmelerini  gazetemizle paylaştılar.

Kırşehir İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Nuri Araz, “Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti   ittifakına;   Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak yaparak karşılık verdik.”dedi ve şu açıklamalarda bulundu.

 “YAPILACAK OYUNLARIN TAMAMINI BOZDUK.”

“Baskın bir seçim oldu. Yüksek seçim kurulu İyi Partinin de seçime girebileceği noktasında hemen bir açıklama yapmadı. İşi uzatma yoluna gitti. Genel Merkezimizde boş durmadı ve onların kararının bizim aleyhimize olacağını anladığından taarruza geçildi. Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti biz ittifak yaptık sizde İttifak yapın diyenlere karşı Cumhuriyet Halk Partisinden gelen Milletvekillerimiz ile işte ittifak böyle olur dedik. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu gerçekten yürekten kutluyorum. Ülkemizde tıkanmış olan Demokrasinin önünü açan bir hamle yaptı. Bu sayede hem Grubumuzu oluşturmuş olduk hem de yapılacak oyunların tamamını bozduk ve kendi çatımız altında, seçime gireceğiz. İnşallah güzel netice alacağız”

“BİZİ KÖŞEYE SIKIŞTIRMAK İÇİN YAPILAN BU TUTUMA EN GÜZEL CEVABI VERDİK”

“Genel Merkezimiz biz hazırız A ve B planımız var söyleminin boş söz olmadığını bir kez daha gördük. Bizi köşeye sıkıştırmak için yapılan bu tutuma İyi Parti ne kadar hazırlıklı olduğunu gösterdi. İl Teşkilatımız çok heyecanlı ve dinamiktir. Son gelişmeler bizi çok heyecanlandırıyor. CHP’nin de Demokrasinin önünün tıkanmışlığını açmak için gösterdiği bu özveri ve fedakârlığına minnettarız. Türkiye’de iyi şeyler olacak”

“İYİ PARTİ; İYİ İNSANLARDAN OLUŞAN 2KİŞİYİ MECLİSE GÖNDERECEK”

Milletvekili sayısının illere göre dağılımının açıklanmasının ardından 2 Vekil çıkaracak olan ilimizin değerlendirmesini yapan Araz, şöyle devam etti, “Milletvekillerinin illere dağılımı belli oldu. Nüfusumuz tabela üzerinde arttı gibi görünüyor ama diğer illerin artışı bizden fazla olduğu için Milletvekili sayımız düştü ve tekrar 3 Milletvekili ile girmemiz zor gibi görünüyor. Mümkün olsa da keşke daha fazla Milletvekili sayısı ile temsil edilsek. Ama Nüfusa göre olduğu için Milletvekili sayısını aşamayacağımızdan kaliteye önem vereceğiz. Çıkaracağımız Milletvekili sayısı 2. Biz Umut ediyoruz ki İyi Parti İyi insanlardan oluşan 2 insanı Meclise göndersin. Başka illerden gönderilen 10 vekilden bizim Kırşehir’in bir Milletvekili bedel olacak. İyi Parti en güzel kararı verecek diye düşünüyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yılmaz Zengin

“BU ÜLKENİN KURUCUSU CHP OLDUĞUNU UNUTTULAR”

İyi Partiyi nasıl meclis dışı bırakırız, nasıl seçime sokmayız düşüncesi vardı ki apar topar seçim kararı alındı diyen Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yılmaz Zengin, “Bu ülkenin kurucusu CHP olduğunu unuttular” dedi.

“İYİ PARTİYİ NASIL MECLİS DIŞI BIRAKIRIZ, NASIL SEÇİME SOKMAYIZ DÜŞÜNCESİ VARDI”

Zengin, “Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucu partisidir. Hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeyen büyük çaba içinde olan partimizdir. Erken seçim konuşulur tartışılır millet ve devlet yararınaysa Erken seçim kararı alınır. Eğer değilse ona uygun bir seçim kararı uygulanır. Ama biz görüyoruz ki İktidar devlet ve millet yararına değil, kendi yararlarına ve çıkarlarına göre erken seçim kararı aldı. İyi Partiyi nasıl meclis dışı bırakırız, nasıl seçime sokmayız düşüncesi vardı ki apar topar seçim kararı alındı. Ama bu ülkenin kurucusu CHP olduğunu unuttular”

“DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKILDI”

“Genel Başkanımız 15 Milletvekilimizi istifa ettirip Grubunu kurmak için İyi Partiye gönderdi. Bize yakışan da buydu. İyi Partiye Gönül Veren Milyonlarca yurttaşımızın boynu bükük kalmaması ve seçime girmesi noktasında adım atıldı. Demokrasi olmazsa olmaz. Genel Başkanımızı ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizi de demokrasiye sahip çıktıkları için yürekten kutluyoruz”

TÜRKİYE’DE DÜĞÜN VAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu görüşmelerinin ardından Ortak aday olacak mı? Sorularının İhtimallerini değerlendiren Zengin, “olumlu sonuç çıkacak diye düşünüyorum”diyerek şöyle devam etti:

 “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüşmelerinde olumlu sonuç çıkacak diye düşünüyorum. İnşallah hayırlı olur ve 24 Haziran’a giderken şölenle ve düğün havasında gideriz. İnsanların boynu bükük kalmamalı. Herkes kendine sevgi ve saygıyla yaklaşmalı. Her şey gelip geçicidir. Asıl olan halk ve devlettir. Bunları korumalıyız”

Partisi Kırşehir İl Başkanı Ali Köksal’

“ÜLKEYİ YÖNETEMİYORUM BİRAN ÖNCE BENDEN KURTULUN SEÇİMİDİR”

Gündemde yer alan konulara bir açıklamada Saadet Partisi Kırşehir İl Başkanı Ali Köksal’dan geldi. Genel Başkanımızın da dediği gibi biz her partiyle İttifak kurarız diyen Başkan Köksal, şöyle devam etti:

 “Hükümetin bütün icraatlarını duvara vurup ben Ülkeyi yönetemiyorum biran önce benden kurtulun seçimidir. İnşallah bu da öyle olacak.  Bu ülkeyi çekilmez ve kutuplaşmaya kendileri getirdiler. Geçtiğimiz günlerde Genel Başkanımızın da dediği gibi biz her partiyle İttifak kurarız. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasette ki üslup tarzı eskisi gibi değil. Eskiden birleştirici ve kucaklatıcı olan İktidar son 10 yıldır Kutuplaşma ve ötekileşme tarzında siyaset güdüyor. Biz seçim bekliyorduk ama bu kadar erken olmasını beklemiyorduk ama biz her zaman olduğu gibi şimdide 24 Haziran’da olacak seçime hazırız”

“ORTAK ADAY ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR, İNŞALLAH BAŞARILI OLACAK”

“Genel başkanımız Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü ve İyi Parti İle de görüşecek. Cuma gününe kadar Saadet Partisinin belirlediği ortak aday üzerinde çalışılıyor. İnşallah başarılı olacak. Adayımız partimizin adayı olsa da %12 gibi Ak Partinin, MHP’nin, CHP’nin, HDP’nin, İyi Partinin ve Saadet Partisinin tabanına herkesten oy alacak, ötekileştirmeyecek, herkesi kucaklayacak şekilde aday üzerinde çalışmalar yapılıyor. İlk turda %60 ile bizim belirlediğimiz adayın seçilmesini istiyoruz. Umuyoruz ki Ülkemize bir duruş ve onur gelir. Borç alan bir ülke haline geldik. Ama artık borç da bulamıyoruz. Faiz aldı başını gitti, Ekonomi çok kötü. Memlekette siyaset bir kişinin ağzında beliriyor. İnşallah İttifak olacak biz sıcak bakıyoruz. Memleket kutuplaştı umuyoruz her şey güzel olacak”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Doğru ve dürüst haber yaptığınız için ve tarafsız yayından dolayı çok teşekkür ederim. Selamunaleykum. ALİ KÖKSAL SAADET PARTİSİ IL BAŞKANI KIRŞEHİR
    24 Nisan 2018 00:50

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN