KIRŞEHİR’DE  MEVLİD KANDİLİ COŞKU İLE KUTLANDI

23 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
416 defa okundu.
KIRŞEHİR’DE  MEVLİD KANDİLİ COŞKU İLE KUTLANDI

mevlid2015

Kırşehir  İl Müftülüğü tarafından Hoca Ahmet Yesevi Camiinde de bir program düzenlendi

 

Hazreti Muhammed’in (S.A.V) dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlit Kandili dolayısıyla camileri dolduran vatandaşlar kandili coşkuyla idrak etti.Kırşehir  İl Müftülüğü tarafından Hoca Ahmet Yesevi Camiinde de bir program düzenlendi.

Hoca Ahmet Yesevi Camisi’nde gerçekleştirilen programa katılan Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Şahin, Hazreti Muhammed’in (SAV) veladetinin anlamına dair mesajlar verdi.

Hazreti Peygamberi anmanın ve anlamanın çeşitli yollarından birinin de O’na salat ve selam etmek olduğunu ve bunu müslümanların layıkıyla yaptığını belirten  Müftü Mehmet Şahin, ” Sevgili Peygamberimizin özelliklerini tanımak ve O’nun sünneti seniyesini hayatımıza hâkim kılmak, O’nun ahir zaman ümmeti olarak üzerimize düşen en önemli vazifelerimizden birisidir. Hatta en önde gelenidir, Allah’ın binlerce salât ve selâmı, sevgili peygamberimizin üzerine olsun. Dünyamızı bu gün de Onun getirdiği dinin saadetiyle saadetlendirsin ve bizleri O’nun büyük şefaatine mazhar buyursun. ” diye konuştu.

Kılınan yatsı namazı sonrası Kırşehir’de görev yapan İmam-Hatip ve Müezzinlerin okudukları Kur’an-ı Kerim, ilahiler ve Mevlid-i Şerif ile program devam etti. Daha sonra İl Müftüsü  Mehmet Şahin tarafından yapılan dua ile program sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On