Kırşehir’de kurban satış ve kesim yerleri de belli oldu

1 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
312 defa okundu.

belediyeKurban bayramının yaklaşmasıyla beraber halkımız kurban alma derdine düştü.

Kıurbanlarını daha önceden alanlar şimdi ise bazı yasaklar yüzünden kurbanlarını nerde kesecekleri düşünürken Kırşehir’de kurban kesim yerleri belli oldu.

27  Eylül 2014 Cumartesi günü başlayacak ve 4 gün sürecek olan Kurban Bayramı süresince, satış ve kesim yerlerinin Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından denetleneceği bildirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, kurban satış ve kesim yerlerinde çevre kirliliğine neden olabilecek faaliyetlerin kontrol altına alınarak toplum ve çevre sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için tedbirlerin alındığı ifade edildi.

Kırşehir’de oluşturulan denetim ekipleri ve komisyon üyeleri Kurban Bayramı boyunca satış ve kesim yerlerinde denetim yapacak.

Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, vatandaşların alınan kararlar için duyarlı olması ve kapı önlerinde kurban kesip çevreyi kirletenlerin “Alo 181” hatlı telefona ihbar edilmesi gerektiği belirtildi.

Verilen bilgiye göre, Kırşehir’de kurban satışı ve kesiminin yapılacağı yerler dışına çıkılmaması hatırlatıldı ve kurban atık ile artıkların belediyeler tarafından toplanacağı bildirildi.

Yasaklara uymayanlara ve konutlarda atıkları toprağa veren her konut ve bağımsız bölüm için bin 51 lira idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

Öte yandan, Kırşehir merkez ve ilçelerindeki kurban kesim ve satış yerleri de belirlendi.

Kırşehir Valiliği’nden edinilen bilgiye göre, hayvan satışı için merkezde Canlı Hayvan Pazarı vatandaşlara tahsis edildi.

Kurban kesimi için ise, merkezde İstanbul Et, Kısmet Et, Kırşehir Et kombinaları ile özel mülk alanları belirlendi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN