Kırşehir’de Kırsal Kalkınma Destekleri

20 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
266 defa okundu.
Kırşehir’de Kırsal Kalkınma Destekleri

 

Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında bugüne kadar kentte tarıma dayalı 52 yatırım projesinin tamamlandığını bildirdi. Yavuz, yaptığı yazılı açıklamada, tarım ve tarım dışı istihdamı geliştirmek, gelirleri artırmak, kadın ve genç girişimciler öncelikli olmak üzere kişilerin ekonomik faaliyetlere yönelmesi amacıyla kırsal yatırımların desteklenmeye devam etmesini beklediklerini belirtti.

Destekleme programının 11. etabında 11 projeyle devam edildiğini hatırlatan Yavuz, şunları kaydetti:

“Program kapsamında şu ana kadar 10 etapta tarıma dayalı 52 yatırım projesi tamamlandı. Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi hakkında yayınlanan yeni tebliğe de başvurular başladı. 90 gün süreyle devam edecek ve 11 Aralık 2017’de sona erecek. 39 ilde uygulanan yenilenebilir enerji üretim tesisleri için verilen hibe desteği, bu tebliğle beraber artık 81 ile çıkmıştır. Ayrıca tarımsal üretime yönelik sabit yatırım konularına büyükbaş, küçükbaş ve su ürünleri yetiştiriciliğine ilaveten hindi ve kaz yetiştiriciliğine ait sabit yatırımlar da alınmıştır. Tebliğle, ceviz hasat makinelerini de destek kapsamına alınmıştır. Yatırım niteliği yeni tesis olan başvurular 2 milyon, tamamlama olan başvurular 1 milyon 750 bin, kapasite artırımı ve/veya teknoloji yenileme olan başvurular ise 1 milyon 500 bin lira üst limitini geçemeyecek. Kırsal alanda yatırım yapmak isteyen yatırımcılara yüzde 50 hibe desteği verilerek tarımın gelişmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.”

AA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On