KIRŞEHİR’DE KAÇAK ET VAR MI?

3 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
452 defa okundu.
KIRŞEHİR’DE KAÇAK ET VAR MI?

 

istanbul-otogarinda-kacak-et-operasyonu,7k1LAdOdJkS82BvixffrKw

Kırşehir Lokantacılar ve Kasaplar Odası Başkanı Hasan Ünlü, Kırşehir’de kaçak etin söz konusu olmadığını söyledi.

 

Kırşehir Lokantacılar ve Kasaplar Odası Başkanı Hasan Ünlü, ulusal basında yer alan kaçak et haberlerine ilişkin Kırşehir halkına açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de tercih edilen marka ete sahip Kırşehir’de kaçak et satışının bulunması ve satılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirten Kırşehir Lokantacılar ve Kasaplar Odası Başkanı Hasan Ünlü, vatandaşların ucuz et satışı yapan yerlerden kaçınmaları uyarısında bulundu.
Ünlü, Kırşehir’de faaliyette bulunan 3 kesimhaneden el değmeden hazırlanan etlerin haftanın 4 günü yapılan dağıtımla kasaplara ulaştığını vurguladı.

Kırşehir Lokantacılar ve Kasaplar Odası Başkanı Hasan Ünlü, “Türkiye genelinde at eti olayları oluyor. Ama Kırşehir küçük bir şehir olduğu için böyle bir şey olmasının mümkünü yok. Denetimlerimizi de Tarım İl Müdürlüğü yapıyor. Kasaplarımızın hepsi denetleniyor. Bizim müşteriden istediğimiz şu, ucuz satanlardan almamaları, bildikleri kasaplardan almalarıdır. Eti ucuz satandan alınmasını istemiyoruz biz. Vatandaşımızın eti ayırt etmesi mümkün değil, ama koku, renk ayrımı yapılabilir. Biz Türkiye’de dana etinde bir markayız. Türkiye’de kaliteli etin merkezi Kırşehir ve eti ayırt etmenin tek yolu da etin rengidir. Bizim Kırşehir’imizin etinin rengi pembe olur. Dayanıklılık süresi bir haftanın üzerindedir. Müşterinin buna dikkat etmesi lazım özellikle. Kırşehir’imizde 3 tane kesimhane var. Bu 3 kesimhanemizde de hepsi son sistem, modern ve hijyenik şekilde çalışıyor. Kesimler de İslami kurallara uygun yapılıyor. El değmeden kasaplara getiriliyor. Etler iki güne bir getiriliyor. Haftanın 5 günü çalışıyor, ama 4 gün et dağıtımı var.” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN