Kırşehir’de İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarına tepki

11 Mayıs 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
581 defa okundu.
Kırşehir’de İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarına tepki

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Rektörlüğü, Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik ve Hukuki Araştırmalar Derneği Kırşehir Temsilcisi Bilgehan Altaş, İsrail’in Filistinlilere yönelik Mescid-i Aksa’daki saldırılarına ve yüzlerce kişinin yaralanmasına tepki gösterdi.

KAEÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, mukaddes şehir Kudüs’te Mescid-i Aksa ve çevresindeki Filistinli sivillere yönelik İsrail’in uyguladığı şiddetinin hiçbir koşul altında kabul edilemez olduğu ve derhal sonlandırılması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, “İsrail’in Mescid-i Aksa ve Kudüs’te gerçekleştirdiği insanlıkla bağdaşmayan saldırısını ve masumlara yapılan bu zulmü şiddetle kınıyoruz. İnancımızın nişanelerini barındıran Kudüs’ün gerçek sahibi Filistin halkının yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Çelik de İsrail’in Kudüs’te sivil ve savunmasız Filistin halkına yönelik uyguladığı şiddet, baskıcı politika ve ibadet özgürlüğünü engellemeye yönelik girişimlerinin Ramazan Bayramı öncesinde hızlandığını anımsattı.

Yaşananların izahı ve kabul edilebilirliği bulunmadığını vurgulayan Çelik, İsrail’in Mescid-i Aksa ve çevresinde yapılan menfur saldırıları, hukuka aykırı uygulamaları sonlandırmasını istedi.

Altaş ise Mescid-i Aksa’da Müslümanların ibadet etme özgürlüklerinin kısıtlanması, ibadet için gelenlere terör ve güvenlik bahanesiyle yapılan tüm müdahalelerin en kısa zamanda bitirilmesi gerektiğini belirtti.

AA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On