Kırşehir’de İşletmelerde Ürün Denetimi

8 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
923 defa okundu.
Kırşehir’de İşletmelerde Ürün Denetimi

 

Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğünce oluşturulan ekiplerle kent merkezinde ürün ve fiyat denetimi yapıldı.

Kırşehir’de İşletmelerde Ürün Denetimi

Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, yaptığı açıklamada, kent merkezinde market ve bakkallarda ürün ve fiyat denetimi yaptıklarını belirterek, piyasalarda oluşan dalgalanmalarından faydalanarak haksız kazanç elde etmek isteyenlere cezai işlem uygulandığını söyledi.

Piyasalardaki son gelişmelerden istifade ederek, ürün fiyatları ve girdilerinde önemli bir değişiklik olmadığı halde, rafların bulunan ürünlere olağan dışı zamlar yapan işletmelere denetim yaptıklarını aktaran Dalgalı, konuşmasında şunları kaydetti:

“İl Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz 6 ekip ile denetimlerimizi sıklaştırdık. Şu ana kadar 20’ye yakın işletmede kontrollerimizi sağladık. Sadece ana caddelerdeki değil, kentin ara sokaklarındaki bakkallarda da denetim yapıyoruz. Personellerimiz kentin tüm bölgelerinde denetimlerde özellikle dar gelirli vatandaşın sürekli tüketmek zorunda kaldığı ürünlerin satış fiyatlarını kontrol ediyor. Rafta bulunan ürünün bugünkü fiyatı, son 1 hafta, 1 ve 2 ay önceki fiyatlarını karşılaştıran ekiplerimiz, yaşanan fiyat artışlarını kayıt altına alıyor. Zamların nedenleri ile ilgili işletme sorumlusundan bilgi alıyoruz. İşletme girdilerindeki artışları belgeleyemediği takdirde, idari para cezası uyguluyoruz. Ürünlerin alış fiyatları ile girdilerinde ciddi bir değişikliği olmadığı halde, piyasalarda oluşan dalgalanmalardan faydalanarak haksız kazanç elde etmek isteyenlere denetimlerimiz sürecektir.” (Haber AA)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN