Kırşehir’de İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu kuruldu

14 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
507 defa okundu.
Kırşehir’de İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu kuruldu

Kırşehir’de İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu kurulduÖzdemir Çakacak’ın başkanlığında kurulan İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu’nda birçok kamu kurum ve kuruluşunun yanı sıra sivil toplum örgütleri de çeşitli görevler üstelenerek, uyuşturucu kullanımını engellemeye yönelik çalışmalar yapacak.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerinin doğu ve batı arasında uyuşturucu kaçakçılığı güzergahında bulunan ve özellikle karayolu aracılığıyla uyuşturucu kaçakçılığının yapıldığı Kırşehir’de, İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu oluşturuldu.

Özdemir Çakacak başkanlığında bugüne kadar üç toplantı yaparak, yapılacak çalışmaları ele alarak, çocuk ve gençleri bilgilendirme ve bilinçlendirmeye yönelik başlatılacak çalışmaların değerlendirildiği İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu’nda Kırşehir Kent Konseyi Başkanlığı da görev aldı.

Kırşehir Kent Konseyi Başkanlığı’nın Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Doç. Dr. Ayla Ünal yönetiminde gerekli faaliyetleri yapacağını açıklayan Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Mahmutoğlu, İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu’nun amacı ve faaliyetleri hakkında şu bilgileri verdi.

Uyuşturucu da amacın gençleri zehirleyerek verimsiz, faydasız hale getirmek ve toplumu dejenere etmek olduğuna dikkat çeken Fatih Mahmutoğlu, şunları söyledi:

“Son yıllarda maalesef uyuşturucu yaşı ve kullanım oranları bayağı yükselmiştir. İstatistikler bunu göstermektedir. Sentetik uyuşturuculara o kadar güzel ve masum adlar koyuyorlar ki özendirmek için, ama asıl buradaki amaç para kazanmak, gençlerimizi zehirleyerek verimsiz, faydasız hale getirmek, toplumumuzu dejenere etmektir. İşin bu tarafını da düşünmek lazım. Bunun için de özendirici isimler vererek gençler özendiriliyorlar. Ama aslında bu belirtilen uyuşturucular zirai mücadele ilaçlarından tutun fare zehrine kadar insanları direk öldüren birçok madde içermektedir. Uyuşturucuyla mücadele konusunda da Sayın Valimizin başkanlığında İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu teşekkül ettirilmiş, 3 toplantısını yapmıştır. Bu konuda ilgili kurum ve kuruluşlar üzerlerine düşeni yaparak gerek halkımızı, gerek çocuklarımızı bilgilendirme, bilinçlendirme çalışmalarına yoğun şekilde her yaştan insanı bu illetin pençesinden kurtarmak için gerekli çalışmalarına başlayacaktır. Bu konuyla ilgili daha etkin, geniş kapsamlı çalışmaları yapmak üzere Kent Konseyi Başkanlığı da İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu üyesi olarak da çalışmalar yapmaya başlamıştır. Bizim 8 çalışma grubundan biri de Sağlık Çalışma Grubumuzdur. Başkan Doç. Dr. Ayla Ünal, bununla ilgili çalışmalara başlamışlardır. Bu çalışmalarımız İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu’nda paylaşılarak teyit alındıktan sonra kamuoyunu bilgilendirme, bilinçlendirme ve mücadele konusunda da gerekli faaliyetler yapılacaktır. Şu anda Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu, İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu ile konuyla ilgili çalışmalarına başlamıştır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN