KIRŞEHİR’DE  GELENEKSEL AHİ PİLAVI DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR

5 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
427 defa okundu.
KIRŞEHİR’DE  GELENEKSEL AHİ PİLAVI DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR

DSC_9569

Her ayın İlk Cumasında dağıtımı gerçekleştirilen ahi pilavı geleneği devam ediyor.

 

Kırşehir’de 2011 yılında geleneksel hale getirilen ve her ayın ilk Cuma günü dağıtılan Ahi pilavı, Cuma namazı çıkışında Cacabey Meydanı’nda dağıtımı gerçekleştirlidi. Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de Ahi Pilavı ikramı ile esnaf ve vatandaşlar bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde, geleneksel Ahi pilavı ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Cacabey Meydanı’nda gerçekleşen pilav dağıtımına Milletvekili Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk başta olmak üzere sivil toplum kuruluş temsilcileri ve 2 bine yakın vatandaş katılımda bulundu.

Kırşehir Belediyesi ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’nca Ahiliğin merkezi Kırşehir’de esnaf ve vatandaşların kaynaşması, birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesi ve Ahiliğin merkezi Kırşehir’de Ahilik bilincinin daha da iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla her ayın ilk Cuma günü geleneksel olarak gerçekleştirilen Ahi pilavına vatandaşların ilgisi eksilmeden devam etmekte
Cuma namazından sonra ayran, turşu ve yufka ekmekle yaklaşık 2 bin kişiye dağıtılan Ahi pilavı ikramı, Ahi duası ile son buldu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN