KIRŞEHİR’DE GEÇEN HUZURLU BAYRAM

28 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
604 defa okundu.
KIRŞEHİR’DE GEÇEN HUZURLU BAYRAM

b (3)

 

Kırşehir Kurban Bayramı’nı huzur ve mutluluk içerisinde geçirdi. Kırşehir Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Belediyesi’nin aldığı tedbirler Kırşehir’de bayram sevinç dolu sona erdi. Acemi kasaplar acil servisin yolunu tuttu.

 

Dini bayramlardan biri olan mübarek Kurban Bayramı, Kırşehir genelinde huzur içerisinde kutlandı.

Tüm İslâm coğrafyasını ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran Kurban Bayramı nedeniyle Kırşehir Valiliğince bayramın ilk günü, Öğretmen Evinde bayramlaşma töreni düzenlendi. Bayramlaşma törenine Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekilleri Salih Çetinkaya ve Yıldırım Türk, Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Yarbay Muzaffer Canbal, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, protokol üyeleri, siyasi partilerin il temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşan Vali Necati Şentürk, mübarek Kurban Bayramının bütün Müslüman alemine ve tüm insanlığa barış ve esenlik getirmesini temenni ettiğini söyledi.

Asırlardır birlik-dirlik içerisinde kutlanan Kurban Bayramının yardımlaşmanın ve dayanışmanın sembolü olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Bayramlarda komşuları ve akrabaları ziyaret etmemiz, yoksul ve kimsesizleri hatırlamamız gerekiyor. Bayramlar, sevgilerin doruklara ulaştığı manevî iklimlerdir. Sevgiler saygıya, saygılar sevgiye dönüşür. Bayram günlerine dostluklar, kardeşlikler ve barış hâkimdir. Kurban Bayramında bizleri bütünleştiren sıcak ve samimi duyguların toplumun tüm kesimini kuşatmasın diliyorum.” dedi.

Daha sonra Vali Necati Şentürk, Milletvekilleri ve protokol üyeleri Fatma Bacı Sevgi Evleri ile Huzur Evi sakinlerini ziyaret ederek bayramlaştı.

Bayramlaşma ziyaretlerinde Sevgi Evlerinde kalan çocuklar ile Huzur Evi sakinlerine çeşitli hediyeler verildi.

Daha sonra Vali Necati Şentürk ve beraberindeki protokol mensupları Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde şehit edilen Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Kara’nın ailesini ziyaret etti. Burada şehidin ailesiyle sohbet eden Vali Necati Şentürk konuşmalarıyla aileye umut olmaya çalıştı.

Acil Acemi Kasaplar Doldu

Kırşehir’de huzur içerisinde geçen bayramda tek eksik acemi kasapların sakarlıkları oldu. Kurban keseyim derken bıçağı koluna bacağına kaydıran vatandaşlar Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinin yolunu tuttu. Burada pansuman yaptıran vatandaşlar; “Kurbanı keselim derken acelecilik ve stresten bıçağı kendimize kaydırdık.” diyerek hallerine gülmekle yetindi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN