Kırşehir’de EDES’e Başvuran 7 Projeye Onay

6 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
544 defa okundu.
Kırşehir’de EDES’e Başvuran 7 Projeye Onay

Kırşehir’de EDES’e Başvuran 7 Projeye Onay

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü,Engelliler Destek Programı’na yapılan 10 proje başvurusundan 7’sini kabul etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında Kırşehir’den yapılan 10 proje başvurusundan 7’si kabul edildi. 

Yerel dinamikleri harekete geçirerek engellilik konusunda farkındalık oluşturmayı, engellilerin psiko-sosyal ve tıbbi rehabilitasyonuna ve engelliliğin önlenmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Engelliler Destek Programı’na kabul edilen 7 Projenin protokolü imzalandı.

İmza töreninde konuşan Vali Necati Şentürk, hazırlanan projeler ile engelli vatandaşların sosyalleştirilerek topluma kazandırılacaklarını söyledi. Kırşehir’in desteklenmeye uygun bulunan projeler içinde 7 proje ile ikinci olduğunu ve projelere toplam 456 bin 835 TL kaynak aktarıldığını belirten Vali Şentürk, “EDES engellilik alanında sorunun kaynağında çözülmesi için bir fırsat oluşturmakta ve sorunu yaşayanların kendi projelerini üretmelerine, bölgedeki kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunuyor. EDES, yerel düzeydeki kamu kurumları, il özel idareleri, belediyeler, üniversiteler ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından hazırlanıp ve uygulanarak yerele özgü ihtiyaçların karşılanmasını ve engellilik konusunda yerel sahiplenmeyi sağlayan bir programdır” dedi.

Kırşehir’de ki 10 Projeden 7’sinin kabul edildiğini belirten Vali Necati Şentürk, proje başlıklarını ise şöyle açıkladı, “İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce hazırlanan Kırşehir’in Engelli Haritası ve Eğitimi Projesi için 92 bin 480 TL, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Engel Tanımaz 85.320,00 TL, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan Engelli Dostu Okul Projesi için 67 bin 600 TL, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce hazırlanan Yarınlara Engelsiz Adımlar Projesi için 55 bin 465 TL, Kaman Belediye Başkanlığı’nca hazırlanan Kaman’da Eğitimle Kalkan Engeller Projesi için 54 bin 120 TL, İl Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan Güvenli Trafik Güvenli Yarınlar Projesi için 53 bin 600 TL ve yine aynı kurum tarafından hazırlanan Sessiz Hayatlara Ses Getiren Eller Projesine 48 bin 250 TL olmak üzere toplam 456 bin 835 TL destek sağlanmıştır” diye konuştu. Yapılan bilgilendirmenin ardından Valilik ile ilgili kurumlar arasında protokol imzalandı. edes-den-7-projeye-onay-6939747_x_400

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN