KIRŞEHİR’DE ASBEST SULARI YENİLENİYOR

12 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
489 defa okundu.
KIRŞEHİR’DE ASBEST SULARI YENİLENİYOR

kirsehir-deki-park-yasagi-3264552_oBelediye Başkanı Yardımcısı Halil Tan İçme Suları Hatlarının Yenilenmesi Ardından Bozuk Yollar İçin Çalışma Yapacaklarını Belirtti

 

 

Kırşehir’de asbest boruların yenilenerek,  uzun ömürlü ve sağlıklı boruların döşenmesi çalışmaları devam ediyor.

Kırşehir Belediyesi’nin Dünya Bankası finansmanlığı ve İller Bankası desteğiyle gerçekleştirdiği İçme suyu Yenileme Projesi kapsamında Atatürk Caddesi’nde çalışmalara başlandı.
Kapucu Camii civarında yenileme çalışmaları kapsamında şehrin yüzde 90’ının hattının yenilendiği belirtildi.
Kapucu Camii civarında Atatürk Caddesi’nde geçtiğimiz hafta başlayan ve dün de devam eden çalışmalara ilişkin açıklama yapan Kırşehir Belediye Başkan
Yardımcısı Halil Tan, “2014 yılında başladığımız Dünya Bankası, İller Bankası’nın desteğiyle Kırşehir Belediyesi İçmesuyu Yenileme Projesi kapsamında şehir merkezinin yüzde 90’ını tamamladık. Yılsonuna kadar tamamlayacağımız yüzde 10’luk dilimin içinde Ankara Caddesi, Terme Caddesi ve Lise Caddesi’ndeki ana şebeke yenileme hatlarına geçen hafta Atatürk Caddesi’nden başladık. Bir ay sonunda bitecek olan çalışmalarda ana caddelerimizdeki bütün içmesuyu borularını yenileyeceğiz. Çalışmalarımız burada bitmiyor. Özbağ’dan gelen ana isale hattımızdaki yenileme çalışmalarımız da Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile beraber devam etmektedir. Buradaki çalışmalarımızda da Terme Caddesi’ndeki dikey geçişimizi tamamlayacağız. Daha sonra ki çalışmalarımızda Terme kavşağına doğru iki tarafta trafiği ve ticari hayatı aksatmayacak şekilde çalışmalarımız devam edecek ay sonuna kadar. Çevremize verdiğimiz rahatsızlığı minimum düzeye indireceğiz. Çalışmalarımız daha sağlıklı bir içme suyu için. Daha güzel bir Kırşehir için elimizden geleni yapıyoruz. Daha önce asbest olan bu hatlarımızda asbest boruları kaldırıyoruz ve yerine politilen, uzun ömürlü ve sağlıklı borularımızı monte ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı Yardımcısı Halil Tan, şehir merkezinde içme suyu hatlarının yenilenmesinin ardından 2016 yılında bozulan yolların yol standardını yükselterek, sıcak asfalt yapacaklarını dile getirdi.
Halil Tan, “Su depolarımız da bitti. 3 adet su depomuzu yeniledik. 4 adet su depomuzun da revizesini yaptık, terfi merkezlerimizi yeniledik. Bu sağlıklı suyumuzu inşallah birkaç ay içinde şebekemize vermeye başlayacağız. Hatta ilk olarak bu çarşı merkezinde Atatürk Caddesi, Terme Caddesi’nde sulu abone bağlantılarına 10 gün içinde başlayacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN