KIRŞEHİR’DE 7 BİN 589 ÖĞRENCİ YGS’YE GİRECEK

11 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
202 defa okundu.
KIRŞEHİR’DE 7 BİN 589 ÖĞRENCİ YGS’YE GİRECEK

REKTÖR VATAN KARAKAYA, KIRŞEHİR'DE ÜNİVERSİTE SINAVLARININ SORUNSUZ ŞEKİLDE YAPILACAĞINI SÖYLEDİ. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Kırşehir’de Pazar günü yapılacak olan YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı)’na Kırşehir’de 7 bin 589 öğrenci girecek.
Yapılacak sınav hakkında bilgi veren ve öğrencilere başarılar dileyen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya, üniversite yerleşke binaları ve Milli Eğitime bağlı binalarda yapılacak sınav öncesinde uyarılarda bulundu.
Rektör Vatan Karakaya Kırşehir’de sınava 7 bin 589 öğrencinin gireceğini ve Kırşehir’de alınan tedbirleri şöyle anlattı:
“Pazar günü yapılacak sınavla ilgili İl Koordinasyon olarak bizler gerekli hazırlıkları tamamladık. 1974 yılında başlayan bir süreç, yeni düzenlemelerle birlikte 2 aşama 6 sınavdan oluşan bir maraton. Kırşehir’de 31 binada 420 salonda YGS gerçekleşecek. Kırşehir’de yapılacak sınavları 420 salon başkanı koordine edecek. Kırşehir’de Pazar günü 998 personel sınavın huzurlu bir şekilde geçmesi için görev alacak.”
Sınava girecek gençlere önerilerde bulunan ve sınavda yanlarında olmaları gereken belgeleri anlatan Rektör Karakaya, “Sınava gelirken sınava giriş belgesi ve nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport almaları yeterli, anahtarlık, çanta, saat, cüzdan, kolye,küpe,bilezik,yüzük, gibi takılar ve cep telefonunun öğrencilerimizin üzerinde olmaması gerekir. Belirtilen şekilde gelmeyen adaylar sınava alınmayacaktır. Büyük bir emek tavsiye ettiler. Bu günü sakin şekilde geçirmeleri ve önlerine bakmaları gerekir. Umarım ki sınav güvenli şekilde son bulur.” diye konuştu.
Sınav için Kırşehir Valiliği başta olmak üzere Kırşehir Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü de kendi sorumluluk alanlarında gün boyu çalışma yapacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN