Kırşehir’de, 2018 Yılı Hac Semineri Düzenlendi

10 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
646 defa okundu.
Kırşehir’de, 2018 Yılı Hac Semineri Düzenlendi

Kırşehir’de, 2018 Yılı Hac Semineri Düzenlendi

2018 yılında Kırşehir’den hacca gidecek vatandaşlara için düzenlenen Hac Seminerleri İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda ve Müftülük altında bulunan H.Ali Cihan Camiinde yapıldı.

7 Mayıs Pazartesi günü başlayan seminerin son programı 10 Mayıs Perşembe günü saat:08.30’da İl Müftü vekili Hasan Hüseyin Arslantürk tarafından verildi.

8 Mayıs Çarşamba günü toplam 233 hacı adayının aşıları Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri tarafından Menejit aşıları yapıldı.

Düzenlenen hac seminerleri İl Müftü Vekili Hasan Hüseyin Arslantürk, Hac ve Umre Şube müdürü Bekir Murat, Uzman Vaiz Şevket Şimşek, Vaizler İbrahim Özger ve Nuran Demir tarafından verildi. Seminerlerde haccın anlamı ve önemi, hac menasiki, temel sağlık bilgileri, bayanlara yönelik özel konular anlatılarak, hac farizası uygulamalı olarak gösterildi. Ayrıca düzenlenen seminerlere bu yıl hacda görev alacak olan din görevlileri de katıldı.

Düzenlenen “Hac Eğitimi Bilgilendirme Seminerleri”nin son gün programında İl Müftü Vekili Hasan Hüseyin Arslantürk; hacı adaylarına haccın mana ve önemini anlattı. Haccın bir seyahat değil manevi bir yolculuk olduğunu ve bu yolculuğun oldukça meşakkatli olduğunu, bu sebeple sabırlı ve hoşgörülü olunması gerektiğini hacı adaylarına hatırlattı. Hac ibadetinin eda edildiği anda dikkat edilecek hususları, telbiyeler ve tekbirleri hacı adaylarına anlattı.

“Hacca gidecek hacı adaylarının Kırşehir’den başlayarak yolculuk esnasında, Mekke ve Medine’de Hac görevini yerine getirirken birçok hususa dikkat etmesi gerekiyor. Hac oraya gittikten sonra artık bedenen yapılan bir görev oluyor. Ne kadar külfet varsa o kadar nimet vardır. Hac ibadeti yorucu bir ibadet fakat bir o kadar da tatlı ve muazzam bir ibadettir. “Mebrûr Haccın karşılığı ancak Cennettir” buyuruyor Peygamber Efendimiz… Mebrûr Hac, kişinin Hacdan sonraki hayatında da güzel ve temiz yaşamasına denilmektedir. Bizi Hacdan önceki hayat ve Hacdan sonraki hayat bekliyor. Hac gibi zor bir ibadeti geceyi gündüze katarak, uykusuz, yorgun yapılan bir ibadeti Rabbim hepimize hakkıyla yapmayı nasip etsin. Hacılık eşi benzeri bulunmayan bir değer ve meşakkatli bir ibadettir.” şeklinde konuştu.

Seminere katılan hacı adayları, düzenlenen hac eğitim seminerinin kendileri için çok verimli geçtiğini belirterek, böyle bir hizmeti sundukları için Kırşehir İl Müftü Vekili Hasan Hüseyin Arslantürk’e teşekkür ettiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On