Kırşehir’de 2018 DGS kayıtları başladı!

24 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
807 defa okundu.
Kırşehir’de 2018 DGS kayıtları başladı!

Kırşehir’de 2018 DGS kayıtları başladı!

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 2018 yılı DGS kayıtlarına ilişkin resmi internet sayfası aracılığıyla öğrencilerini bilgilendirdi.

Ahi Evran Üniversitesi’nden yapılan duyuruda kayıt işlemlerinin 21 Eylül’de başlayıp 27 Eylül’e kadar yapılabileceği kaydedilerek şu bilgiler aktarıldı: “2018 DGS yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemizin bölüm/programlarına yerleşen öğrencilerimiz kayıt işlemlerini, 21 – 27 Eylül 2018 tarihleri arasında aşağıdaki belgeler ile yaptırabilirler. Normal öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenci katkı payı ödemeyeceklerdir. Halen başka bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı olan öğrencilerimiz normal öğretim programlarına kayıt hakkı kazansalar dahi katkı payını ödeyeceklerdir. İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrencilerin öğrenim ücreti tahsilatları dün başladı. Öğrencilerimizin Halk Bankasına öğrenci numaraları ile öğrenim ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler İlgili Akademik Birimlerimizin Yönetim Kurullarınca intibak işlemleri tamamlandıktan sonra danışman öğretim elemanları ile birlikte ders kayıtlarını yapacaklardır.

DGS ile üniversitemize yerleşen öğrencilerimizden önlisans programından mezun olamayanlar; 2018 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2018 DGS’de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 05/09/2018 tarihli YÖK Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulundu.

Şahsen başvurularda kesin kayıt için gerekli belgeler; Önlisans Diplomasının aslı ve fotokopisi, 2018 DGS sonuç belgesi, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, 2 Adet Fotoğraf, Not Döküm Belgesi (Transkript), Ders İçerikleri.” Kayıt Yeri Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşı Yerleşkesi-Kırşehir Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’dır.”

(Haber: Didem CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN