Kırşehir’de 1. Türk Halk Müziği ses yarışması düzenlenecek

14 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
548 defa okundu.
Kırşehir’de 1. Türk Halk Müziği ses yarışması düzenlenecek

Kırşehir’de 1. Türk Halk Müziği ses yarışması düzenlenecek

Kırşehir’in yetiştirmiş olduğu büyük halk ozanı Bozkır’ın Tezenesi Neşet Ertaş’ın eserlerinin seslendirilmesi ve eserleri en iyi şekilde icra eden yeteneklerin ortaya çıkartılması, Neşet Ertaş ve Abdallık geleneğinin gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla Kırşehir’de 1. Türk Halk Müziği Ses Yarışması gerçekleştirilecek.

Başvurular 12 Kasım Pazartesi günü başlamış olup 30 Kasım Cuma günü sona erecektir.  Başvuruyu yapacak adayların başvuru formunu mavi tükenmez kalem ile doldurup ıslak imza ile imzalayıp teslim etmeleri ve yarışmada seslendireceği eserin CD veya USB bellek ile tesliminin yapılması gerekiyor.

SES YARIŞMASINDA BİR İLK

Yarışmaya katılan adayların teslim ettikleri eserleri jüri üyeleri tarafından ön elemeye tabi tutulacaklar. Ön elemeler ise 1-15 Aralık tarihleri arasında Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Final 21 Aralık’ta büyük coşku ile Kırşehir’e yakışır bir şekilde olacak. Yarışmada finale kalan tüm yarışmacılar katılım belgesi ile onurlandırılacak. Ödüller yarışma finali bitiminde yarışmacılara teslim edilecek. Jüride 7 kişi bulunacak ve puanlama yapılırken en yüksek not ile en düşük not ortalamaya dahil edilmeyecek.

(Haber: Didem CEYLAN)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN