Kırşehir Yine Hüsrana Uğradı

17 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
295 defa okundu.
Kırşehir Yine Hüsrana Uğradı

34. Ahilik haftası kutlamaları kapsamında 16 Eylül Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilimize geldi.

Geniş güvenlik önlemleri alınan programda kaldırımlarda ki çöp kutuları söküldü. Programa çevre illerden ve İlçelerden yoğun katılım olduğu gözlemlendi. Cacabey meydanında ki programda  konuşmasında Kırşehir Belediye başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun konuşmasının çıkarılması daha doğrusu Kırşehirli protokolüne söz verilmemesi soru işaretleri oluşturdu. Başkan Ekicioğlu, tepkisini ortaya koyarak protokolden ayrıldı ve programı dışarıdan takip etti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Parti binası açılışında “küçük bir kaza geçirdik geri kazanacağız” demesi Kırşehir’e beklenen müjdelerin verilmemesiyle bağdaştırınca akıllarda “siyasi bir cezalandırma” mı sorusunu uyandırdı.

Kırşehir halkı Hızlı Tren Projesini, Hükümet Konağının akıbetini, havaalanı projesini ve çevre yolu projesi gibi bir çok proje için söz beklerken projeler gündeme dahi getirilmedi.

“Show ve Siyaset Uğruna Ahiliğin Mikrofonu Da Kirletildi”

İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen’den çarpıcı açıklamalar. Kırşehir’in sorun ve taleplerinin dile getiremediğini ifade etti. Göçen, “Kırşehir’e çektirilen eziyet yanımıza kar kaldı” dedi. Ucuz siyasete imza altıdığını belirten Göçen açıklamasında şu sözlere yer verdi:  “Toplumsal büyük değerimiz, Türk Esnaf ve sanatkarlarının piri Ahi Evran-ı Veli hazretlerini anma törenlerine ucuz siyaset imza attı. Törende Kırşehir’i temsil eden Esnaf Odası, Ticaret Odası temsilcilerine, Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize, Valimize söz verilmedi, Kırşehir’in hiç bir sorunu ve talebimiz gündeme gelmedi, daha önce söz verilip de unutturulmaya çalışılan vaatlerden söz edilmedi. Sonuçta show ve siyaset uğruna Ahiliğin mikrofonu da kirletildi. Kırşehir’liye çektirilen eziyet yanımıza kar kaldı.”

“Bu Memleket Ne Kaybettiyse Siyasetten Kaybetti”

Gazetemize açıklamalarda bulunan Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, “Siyaset artık rafa kaldırıldı” dedi. Kerimoğlu, Yetkilerden açıklama beklediğini ifade etti. “Cumhurbaşkanımıza ne söylendi de şehrin sorunları dinlenmedi” diyen Kerimoğlu, :  “Cumhurbaşkanının Kırşehir’e gelmesi Ahilik haftası dolayısıyla bizim için mükemmellikti. Ancak bu kadar tedbirin alınması, insanların normal yaşama şekillerine engel olunması dükkanların açılmaması bunlar bir handikap. 21. Yüzyılda çağın bu kadar ilerlediği bir dönemde, teknolojinin bu kadar ilerlediği bir dönemde bu davranış şeklinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Bununla beraber Kırşehir’in sorunlarını dile getirecek olan bürokratlarımızın Belediye Başkanımızın, Valimizin, Millet Vekillerimizin konuşturulmaması da bir handikap. Çünkü bunlar konuşacaklar ki vatandaşlarımızda dinleyecek sorunlar dile getiriliyor mu diye. Cumhurbaşkanı normal seçim mitingine gelmiş olsaydı belki bunları değerlendirmeyebilirdik. Ama Ahi Kültür Kutlamalarına Geliyor ve Kırşehir’de ki bürokratlarımıza da söz hakkı verilmemesi bizim için bir handikap. Bura da sanki kültür haftası sadece ve sadece bürokratların konuşulduğu ve birbirini övdüğü şekliyle bir bayram havasında geçmesi bizim için yanlıştı. İnşallah Cumhurbaşkanımıza tabi bilemiyoruz. Kim nasıl bilgi verdi Kırşehir hakkında, Kırşehir hakkında ne konuşuldu? eksikleri nelerdi? Nelerin yapılmasını Cumhurbaşkanımız emretti? Şehir merkezinde konuşmuş olduğu alanda Cacabey medresesi var. Buranın pozisyonu ne oldu? Ahilik külliyesi var yarım kalan oranın pozisyonu ne oldu? Kültürle alakalı şeyler bunlar. Bunların yanı sıra tabı yıllardır dilendirdiğimiz demir yolu, çevre yolu, organize sanayinin geliştirilmesi bu ve bunun gibi sorunların gündeme alındığı ve takibinin yapıldığı ya da bir çalışma yapıldığı hakkında bir açılama yok. Tabi bunun değerlendirmesini Cumhurbaşkanımız gittikten sonra Sayın Valimiz yapar. Çünkü en sorumlusu o dur. Biz bekliyoruz yanı kim ne yaptı ne etti Kırşehir’le alakalı neler olacak nelerin ön plana çıkmasını merak ediyoruz. Yapılan açıklamaların kamuoyuyla paylaşılmasını arz ediyoruz. Bu olanlar siyasi düşünülüyorsa çok ayıp ediliyor. Çünkü siyasi dengelerin 1954 yılında zarar verdiğini herkes biliyor. Siyaset artık rafa kalkmıştır burada. Ülke de evet tek adamlık sistemi var. Ve tek adam bir partilide olabilirde olmayabilir de ama artık siyasetin bile konuşulmadı bakanların dışardan atandığı bir dönemde siyaset yapmak ya da siyaseti ön plana çıkarmak bence akıllı değil. Bu memleket ne kaybettiyse siyasetten kaybetmiştir.”

“AK Parti’nin bu Döneminin Çok Daha Farklı Olacağına İnanıyorum”

Esnaf Buluşması’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, etkinliklerin ardından partinin il binasının açılışını yaptı. Açılışta konuşan Erdoğan, “Yaklaşık bin metrekarelik hizmet binasında bundan sonra inşallah Kırşehir’de çok daha farklı bir AK Parti etkinliğini yaşayacağız Yeni il başkanımız Seher hanımla beraber yeni yönetimle birlikte inşallah Kırşehir’de AK Parti’nin bu döneminin çok daha farklı olacağına inanıyorum. Her alanda olduğu gibi elbette siyasi faaliyetlerde de modern binalara sahip olmak gerekiyor. Bir mekana şeref katan, oradaki insanlardır. Yeni yönetim inanıyorum ki bu binaya yeni bir zenginlik ve güç katacaktır. İnşallah kapı kapı dolaşmak suretiyle girilmedik mekan, çalınmadık kapı bırakılmayacak. Böylece 2023 Kırşehir’de; gerek cumhurbaşkanlığı gerekse milletvekilliği seçimleri için yeni bir dönemin adresi olacak” dedi.

“Şeker Pancarı Fiyatında Yüzde 25 Artış”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir Cacabey Meydanı’nda “2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması” programında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye ve milletinin felaketinden kendine iktidar çıkarmaya çalışanların utanması olmadığını hep birlikte görüyoruz.” dedi.

Erdoğan, “Aldığımız tedbirler ve hayata geçirdiğimiz uygulamalar sayesinde dünyanın en yüksek büyüme rakamlarına biz ulaştık.” ifadelerini kullandı.

“Bu yılki şeker pancarı alım fiyatımız ton başına 420 liradır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yılki şeker pancarı alım fiyatımız ton başına 420 liradır.” diye konuştu.

Erdoğan, şeker pancarı alım fiyatının 336 liradan 420 liraya yükseltilmesine ilişkin, “Yüzde 25’lik bir artışı ifade eden alım fiyatımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

40 Arena Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On