Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

19 Temmuz 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
249 defa okundu.
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

Vali Akın, mesajında, bayramların yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, kırgınlıkların kenara bırakılarak mutlulukların paylaşıldığı müstesna günlerden olduğunu anımsattı.

Dini ve insani sorumlulukları hatırlatan mübarek bayram günlerinde inancın, örf ve adetlerin güzellikler getirdiğini belirten Akın, diğer toplumlardan farklı olarak sevinçte ve tasada el ele vererek dayanışma içinde olunduğunu anımsattı.

Bayramlarda da zorda kalanın yanında olarak, imkanlar dahilinde muhtaç, yoksul, hasta ve kimsesizlere yardım edilmesi, çocukları sevindirme, şehit aileleri ve gazileri ziyaret etmenin hem dini hem de insani vazifelerden olduğunu vurgulayan Vali Akın, şunları kaydetti:

“Milletçe bu güzel atmosferi hayatımızın her gününe aksettirdiğimiz takdirde sağlıklı ve huzurlu bir toplum olma yolunda çözemeyeceğimiz sorun kalmayacaktır. Tüm insanlığı tehdit eden koronovirüs salgını nedeniyle kalabalığın ve yakın temasın arttığı bayramlarda tedbiri elden bırakmamamız gerekmektedir. Kurban Bayramı’nın huzur ve güven içerisinde geçirilmesi için ilgili kurumlarımızca tüm tedbirler alınmıştır. Kırşehirli hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, bayramın tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN