Kırşehir Vakıf Başkanı Onan’dan açıklama

11 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
910 defa okundu.
Kırşehir Vakıf Başkanı Onan’dan açıklama

bekir_onandan_aciklama_h2272

Kırşehir Vakıf Başkanı Bekir Onan açıklamalarda bulundu

Kırşehir Vakıf Başkanı Bekir Onan açıklamalarda bulundu. Onan açıklamasında, “senedimizin üyelerle ilgili 5. Maddesi; Bu vakıf senedinin tescilinden sonra vakfa üye olmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler evvelce vakfa kaydedilmiş bulunan iki kişinin tasvibini bildiren bir dilekçe ile vakıf yönetim kurulu başkanlığına müracaatta bulunurlar ve yönetim kurulu kararı ile vakfa üye kaydedilebilirler, yine  2- asil üyelerle ilgili maddesi” vakfın kuruluşundan sonra yazılı olarak başvuran gerçek ve tüzel kişilerden yönetim kurulu kararı ile üyelikleri kabul edilenlerden oluşur. Ancak bunların maddi manevi vakfa yardımcı olmaya taahhütte bulunmaları şarttır” demektedir.

Vakıf senedimizin bu maddelerine istinaden yönetim kurulu asil üyelikle ilgili kurucularımıza tavsiye edecekleri isimleri bildirmelerini istedi ve yönetim kurulumuz belirlenen isimlere teklif götürdü ve durumları uygun olan hemşerilerimiz İşadamları; Erdoğan Bayraktar, Mehmet Badem, Bülent Sungur, Abdulkadir Bahadır, Güven Fidan, Batuhan Sungur, Malimüşavirler Nevzat Akkaya, Soner Ülgen Ve Botaş Hukuk Müşaviri Avukat Serkan Genel Vakfımıza 10.000 Tl. toplamda 90.000 TL. maddi yardımda bulunmuşlardır. Avukat/Arabulucu Sevilay Aslan Dirliktutan (daha önce vakfımıza asil üye olmuştur) Böylece vakfımızın 82 kurucu üyesine ilave olarak 10 asil üyemiz olmuştur.

Vakfımız ilk defa bu yönetim döneminde, iki yıldan beri Kırşehirli yüksek öğrenim öğrencilerine 30 ardan 60 kişiye 8 ay 150 TL. burs vermektedir. Yaklaşık 72.000 tl. maliyet tutmaktadır. Burs veren hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür eder burs alan öğrencilerimize de başarılar dileriz.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN