Kırşehir Ülkü Ocaklarından Dolu Dolu Anma Programı

14 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
395 defa okundu.
Kırşehir Ülkü Ocaklarından Dolu Dolu Anma Programı

 

Kırşehir Ülkü Ocaklarından Dolu Dolu Anma Programı

Kırşehir Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından şehitler için anma programı düzenlendiği bildirildi.

Ülkü Ocakları İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, İl binasında 12 Eylül askeri darbesinin 38. yılı nedeniyle şehitler için anma programı düzenlendiği belirtildi.

Konferans salonunda gerçekleştirilen “Eylüllerde Ölmedik, Eylüllerde Doğduk” adlı programda ülkücü şehitler ve tüm şehitler için duaların edildiği vurgulanan açıklamada, Kırşehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Akbayır’ın yaptığı konuşmada, 12 Eylül askeri darbesi, öncesi ve sonrasında yaşananlarla ilgili katılımcıları bilgilendirdiği ifade edildi.

Ülkü Ocakları İl Başkanı  Ahmet Akbayır 40 Arena Gazetesi muhabirine yaptığı özel açıklamada şunları kaydetti; “MHP’nin merhum Genel Başkanı Alpaslan Türkeş’in mücadelesinin de anlatıldığı programa çok sayıda kişinin katılması bizi çok mutlu etti. Böyle bir programda yer almaktan bir hayli mutlu ve gururluyum.

“UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ….”

12 Eylül’ün üzerimizde bıraktığı acı hatıralar daha dün gibi aklımızdadır. Hayatının baharında hiçbir mevki, hiçbir makam beklemeden ülkesi ve davası için kendisini kör kurşunlara siper eden o zamanın yiğit gençleri, Türk İslam davası adına verilen şerefli mücadelede şehit olan 5 binin üzerinde dava arkadaşımızı, darbe sürecinde cunta yönetimi tarafından idam edilen 9 fidanımızı da unutmuyor ve nesilden nesile yaşatıyoruz. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 12 Eylül 1980 darbesinde kurulan mahkemelerde verdiği ifadede ortaya koyduğu irade Türk milliyetçilerinin dik duruşunun ta kendisidir. İdam sehpasında bile son sözün nedir denildiğinde ‘Vatan Sağ olsun’ diyen ülkücü şehit Fikri Arıkan ve diğer şehitlerimizi nasıl unutulabilir ki? Cezaevlerinde işkencelere maruz kalan diğer dava büyüklerimiz nasıl unutulabilir? Mustafa Pehlivanoğlu, ,Cevdet Karakaş, İsmet Şahin, Fikri Arıkan, Cengiz Baktemur, Ali Bülent Orkan, Ahmet Kerse, Halil Esendağ, ve Selçuk Duracık’ta 12 Eylül adaletinin, yağlı urganlarıyla şehitlik mertebesine ulaştılar.

“EYLÜLLERDE ÖLMEDİK, EYLÜLLERDE DOĞDUK”

İnfaz edilirken bile tekbir getiriyorlardı. Ceza evlerine medrese dediler. İdam sürelerinde hatim ettiler diye sevindiler. Yiğitler, ağabeyler, Kur’an ve vatan aşkı için darağacına yürüdüler. 12 Eylül 1980 askeri darbesini, dış mihrakların oyunlarını, ülkenin daha çok gerilemesini sağlamasını, körleşmiş zihniyeti, Türk Milliyetçilerine yapılan zulmü, tek suçları vatanı sevmek olan ve bu yüzden idam ettirilmiş olan ülkü devlerimizi asla unutmayacağız ve unutturtmayacağız. Milliyetçi Hareket Partisi ve Kırşehir Ülkü Ocakları Başkanlığı olarak, Allah için, vatan için, bayrak için, canını veren tüm ülkücü şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Biliyoruz ki, unutmak, tükenmektir. Programda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” (Haber: Didem CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN