Kırşehir Türkiye’de İhracatı En Çok Artan İl Oldu

19 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
456 defa okundu.
Kırşehir Türkiye’de İhracatı En Çok Artan İl Oldu

Petlas Türkiye’nin En Büyük 100 Sanayi Kuruluşundan Birisi Oldu.

Kırşehir Türkiye’de İhracatı En Çok Artan İl Oldu

Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli kuruluşu Petlas, İstanbul Sanayi Odası’nın “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 95’inci olarak, ülkemizin en büyük 100 sanayicisi arasına girme hedefini gerçekleştirdi. Petlas’ın başarısı, sektöründe öncüsü olduğu Ar-Ge yatırımlarının yanı sıra sığa ve marka alanlarında süregiden yatırımlarla ve artan ihracat gücüyle geldi. İSO 500 listesinde, bir önceki yıl 101’inci sırada yer alan Petlas, bir yılda sıralamada altı basamak birden yükseldi. İhracatını da 5 kat artıran Petlas sayesinde Kırşehir 2017 yılında ihracatını en çok artıran il oldu.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 500 SANAYİ KURULUŞU” SIRALAMASINDA 95’İNCİ SIRAYA YÜKSELDİ

Dünya üzerinde yüzün üzerinde ülkeye ihracat yapan ve yurt genelinde 850’yi aşkın bayisiyle hizmet veren Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli kuruluşu Petlas, ülkemizin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında yer alma hedefini gerçekleştirdi. İstanbul Sanayi Odası’nın “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 95’inci sıraya yükseldi. Petlas, bir önceki yıl listede 101’inci sırada yer almıştı. Petlas’ın 2017 yılı net satışları 1.4 milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

PETLAS TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 100 SANAYİ KURULUŞUNDAN BİRİSİ OLDU

Petlas’ın bu başarısında, sektöründe önder olduğu ArGe alanının yanı sıra sığa ve marka yatırımlarıyla artış gösteren ihracatının da etkili olduğunu söyleyen Petlas Genel Müdürü Yahya Ertem, “Yapılan yatırımlar doğrultusunda sağlanan sığa artışı ve bu artışın değere dönüşmesini hızlandıran marka yatırımları, Petlas’ın büyüme ivmesini güçlendiriyor. Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli Ar-Ge önderiyiz. Yerli Ar-Ge gücümüzle geliştirdiğimiz yüksek kaliteli ürünlerle, premium binek araçları dâhil birçok yeni sınıfta başarılı oluyoruz. Kendi geliştirdiğimiz teknolojilerimizle, binek araçlardan kamyon ve otobüslere, traktörlerden askeri birlik ve güvenlik güçlerinin kullandığı araçlara, iş makinelerinden savaş jetlerine, ülkemizi geleceğe taşıyan lastikleri üretiyoruz ve bu lastikleri bir Türk markası olarak dünya pazarlarına da sunuyoruz.” dedi.

PETLAS, İHRACAT SIRALAMASINDA DA 64’ÜNCÜ SIRADA YER ALIYOR

Satın alma sonrasında Petlas bünyesinde yaklaşık 3 milyar TL (630 milyon ABD Doları) düzeyinde yatırım gerçekleştirildiğini dile getiren Petlas Genel Müdürü Yahya Ertem,Petlas’ın ihracatı ise bu dönemde, 24 milyon Dolar düzeyinden, yaklaşık 5 katlık bir artışla 168 milyon Dolar mertebesine ulaştı. Sürekli artış eğiliminde olan ihracat gelirimizin 2018 yılında 230 milyon ABD Doları seviyesine yükselmesini öngörüyoruz. Öte yandan, Petlas fabrikasının yer aldığı Kırşehir, Türkiye’de ihracatı en fazla artan il oldu.” şeklinde konuştu. Petlas, ihracat sıralamasında da 64’üncü sırada yer alıyor.

“PETLAS’IN BAŞARISINI VE ÜLKEMİZ EKONOMİSİNE KATKILARINI DAHA ARTIRMAK AZMİNDEYİZ”

Yahya Ertem, “Kırşehir’in en büyük istihdam sağlayıcısı ye kent ekonomisin lokomotifi konumunda olan Petlas’ın 2005 yılı öncesi 630 kişi düzeyine kadar düşen ve giderek eksilme eğilimi gösteren istihdamı ise sektörün en yükseği olan 3750 kişi düzeyine çıktı. Türkiye’nin lastiği, dünyanın tercihi Petlas’ın başarısını ve ülkemiz ekonomisine katkılarını daha artırmak azmindeyiz.”

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On