Kırşehir Türkiye Kamu-Sen, Türk Ocakları, TÜRKAV ve Ülkü Ocakları Ortak Basın Açıklaması

12 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
928 defa okundu.

kirsehir_turkiye_kamu_sen_turk_ocaklari_turkav_ve_ulku_ocaklaridan_ortak_basin_aciklamasi_h5341Son günlerde yakın çevremizde başlayan yangının yavaş yavaş ülkemize de sıçradığını üzülerek görmekteyiz.

Türkiye Kamu-Sen, Türk Ocakları, TÜRKAV ve Ülkü Ocakları olarak 12 yıldır uygulanan politikaların ülkemizi bir bataklığa doğru sürüklediğini vurgulamamıza rağmen, stratejik derinlik, değerli yalnızlık, kardeşlik projesi, medeniyetler ittifakı gibi dışı süslü içi boş kavramlarla ülkemiz bir kaosa sürüklenmiştir.

Bir tarafta Ortadoğu’yu hizaya getireceğini zannederek kahramanlığa soyunanların, diğer tarafta devletin değerlerini yok ederek, Andımız’ı kaldırarak, milli bayramlarımızı kutlamayı yasaklayarak, yeni Türkiye hayali kuranların yarattığı tabloda Türk bayrağını indirmek sıradan bir olay haline gelmiştir. Birilerinin eski Türkiye diye küçümsediği Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk büstlerinin ayaklar altına alınması, bu ülkede yaşayan herkes için bir zuldür.

Kurumların birbirine düşman edildiği, kamu görevlilerinin bizden-onlardan şeklinde ayrıştırıldığı bir ortamda bütünlüğü ve kardeşliği sağlamanın mümkün olmadığı artık anlaşılmalıdır.

Çözüm süreci adı altında başlatılan yıkım projesi yoluyla güvenlik güçleri pasifize edilmiş, terör örgütü belli bölgelerde adeta kendi devletini ilan etme noktasına gelmiştir.

İhanet sürecini topluma kabul ettirmek adına oluşturulan

Akil adamlar, yıkılan kardeşliğimiz, bozulan dirliğimiz karşısında toplumu şimdi ne ile ikna etmeyi düşünmektedirler?

“Kaç gündür kan akmadı, şehit gelmedi” diye propaganda yapanlara karşı sürekli olarak, bu süreç sonunda daha fazla kan akacağını anlatmaya çalıştık.

Gelinen noktada haklı çıkmanın üzüntüsünü yaşamakla birlikte, aklı, izanı ve mantığı olanların, bu ihanet sürecine destek vermeyeceğini bir kere daha görmüş olduk.

Sözde Ayn-el Arab (Kobani)’yi savunmak adına ülkemizde şehirlerimizi yakıp yıkıp, kan gölüne çeviren hainler, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde eşit vatandaşlar olarak yaşadıkları ve her türlü haktan faydalandıkları bir devletin askerini, polisini, pusu kurarak alçakça arkadan vuracaklarına, gitsinler şehirlerini savunsunlar.

Ancak gördük ki, bu hainler sadece ekmeğini, aşını yediği vatanın evlatlarını hain pusularda sırtlarından vurmayı becerebiliyorlar.

Sonuç olarak gelinen süreç ve yıllardır uygulanan yanlış politikaların bizleri getirdiği nokta ortadadır. Yeni Türkiye söylemlerinin eskiyi kötülemenin; 90  yıllık hizmetlerin, birikimlerin yok sayıldığı, kazanımlarımızın birer birer imha edildiği, kurumların ve kişilerin birbirine düşman haline getirildiği görülmelidir.

Kendi okullarını kurup devletin okullarını yakanlar, KCK yoluyla ülkemizde bir devlet kurmayı hedef haline getirenler, sınırlarımız dışındaki bir kara parçası için ülkemizin şehirlerinin altını üstüne getirip, 23 vatandaşın ölümüne sebep olanlar ve bunlara bu cüreti verenler ihanet suçuyla yargılanmadıkları sürece, bu ülkede kardeşlik ve birlik tesis edilemez.

Kardeşlik ve birlik, suçlunun cezasız kaldığı, adaletin kolunun kanadının kırıldığı, güvenlik güçlerinin elinin kolunun bağlandığı bir proje olmamalıdır.

Bu bakımdan, her geçen gün ülkemizin önü alınamaz bir uçuruma doğru sürüklendiğini görmenin derin endişesi içerisinde, tarihi bir uyarı daha yapmak gereği hasıl olmuştur.

İçeride; bu ihanet projesinden derhal vazgeçilmeli, eski Türkiye, yeni Türkiye gibi kavramlarla kamu görevlilerinin, devlet kurumlarının bir birine düşman edilerek siyasi rant sağlanmasına son verilmeli, devletin ve milletin değerleriyle yeniden barışılmalı, milli değerlerimizin içinin boşaltılmasına bir son verilmelidir.

Müslüman kanının akmasına neden olduğu, coğrafyamızın bir kan gölüne döndürüldüğü artık görülmelidir.

Batı’nın pompalamasıyla benimsediğimiz ve desteklediğimiz Arap Baharı, Türkiye ve Türkmenler de dahil bu coğrafyada yaşayan herkes için hazana dönmüştür.

Türkiye, kendisi planlamadığı, kendisi kurmadığı ve kuralını kendisi koymadığı hiçbir oyunun parçası olmaması gerektiğini anlamak ve girdiği bu maceralı yoldan bir an önce dönerek milli politikalara ağırlık vermek zorundadır.

Aksi halde, günümüzde yaşadığımız zorlukları, yıkımı ve kargaşayı arayacağımız daha büyük kaosları görmemiz hiç de sürpriz olmayacaktır.

” Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türkiye Kamu-Sen, Türk Ocağı, TÜRKAV, Ülkü Ocakları

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN