KIRŞEHİR TSO DAN HİZMETE DEVAM

18 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2257 defa okundu.

Kırşehir Ticaret Sanayi Odası'ndan örnek proje

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ahiler Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Teknik Destek Programına sunduğu “Adım Adım İhracat – Kırşehir Kobileri İhracat Kapasitesi Analizi” başlıklı projesi kabul gördü.

TSO Başkanının  yaptığı açıklamada “Malumunuz bölgemizden, özellikle de ilimizden gerçekleştirilen ihracat, ülke ortalamasına ve bölgemizin kapasitesine oranla düşüktür.

Kırşehir TSO olarak, yörede ihracata dönük firmaların kapasitelerini artırmak, gerekli farkındalığı yaratmak ve ihracat desteklerinden daha fazla yararlanmayı sağlamayı stratejik bir öncelik olarak belirledik.

Proje kapsamında, Oda üyelerimizle öncelikle “farkındalık toplantısı” gerçekleştirip, sonrasında ise “analiz çalışması” yapacağız.

Yapılacak çalışmanın sonuçlarını ise her firma için ayrı ayrı rapor haline getirerek üyelerimizin mevcut durum analizini yapacağız.

Böylece Oda üyelerimizin rekabet güçlerini belirleyerek ihracat yapabilme becerilerini ortaya koyacak; bölgemizin kalkınmasına katkı sağlayacağız.

Projemizin olumlu sonuçlar yaratacağını düşünüyor, projeyi sunma fırsatı bulduğumuz Ahiler Kalkınma Ajansı’na teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.,

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN