Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Bilgilendirme

13 Ekim 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
99 defa okundu.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Bilgilendirme

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), yapılandırma süresinin uzatıldığını belirterek, bilgilendirme yaptı.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine ödenmemiş olan ödeme yılları 2020 – 2019 – 2018 – 2017 – 2016 ve daha önceki yıllara ait yıllık aidat ve munzam aidat anapara borçlarına yönelik yapılandırma olanağı geldiğini bildirdi. Yapılandırmadan yararlanmak isteyenler 31 Ekim’e kadar başvuruda bulunacak.

Yapılandırma olanağı hakkında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, şu açıklamayı yaptı:

“Resmi Gazete’nin 09.06.2021 tarih ve 31506 no’lu sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun uyarınca üyelerimizin ödenmemiş olan, ödeme yılları 2020 – 2019 – 2018 – 2017 – 2016 ve daha önceki  yıllara  ait yıllık aidat ve munzam aidat  anapara borçlarına yönelik yapılandırma olanağı getirilmiştir.

Belirtilen döneme isabet eden tutarlara ait tahakkuk etmiş olan gecikme zamları tahsil edilmeyecektir.

Öte yandan 27/08/2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 4420 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı gereği 7326 sayılı Kanunun 10’uncu maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan başvuru ve ilk taksit süreleri de birer ay uzatıldığı belirtilmektedir. Bu durumda, üyelerin Kanundan faydalanmak için yapacağı başvuru süresi bir ay uzatılarak 31 Ekim 2021 tarihine, yapılandırmaya başvuranların borçlarının ilk taksit süresi de bir ay uzatılarak 30 Kasım 2021 tarihine kadar uzatılmıştır.
Söz konusu yapılandırmadan yararlanmak isteyen üyelerimizin, en geç 31 Ekim 2021 tarihine kadar ekte sunulan dilekçe ile bizzat Odamıza gelerek ve/veya üyelik sisteminden online olarak yapılandırma müracaatlarını ve ilk taksit ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kanun kapsamındaki borçlar için yapılandırmaya başvuran Üyelerimizin borç taksitlerinin birincisini Kanunun yayımlandığı tarihi takip eden dördüncü ayın sonuna kadar (İlk taksit tarihi 31 Ekim 2021)  kalanını ise aylık dönemler hâlinde ve azami toplam altı eşit taksitte (Son taksit tarihi 31 Mart 2022) ödemesi gerekmektedir. Azami altı taksite kadar olan yapılandırma hakkının ne şekilde kullanılacağını üye yapacağı başvurusunda kendi belli edecektir. 

Üye tarafından belirlenecek olan taksit adedi, ödenecek toplam borç tutarını değiştirmeyecektir.

Üyeler, toplam anapara borç tutarını yukarıda belirtilen taksit sürelerini geçmemek üzere kredi kartı ile de taksitlendirebileceklerdir. Üyeler, Kanunun yayımlandığı tarihi takip eden üçüncü ayın sonuna kadar (31 Ekim 2021) başvuruda bulunacaklardır. 

Başvuru Odamıza aşağıda örneği bulunan Dilekçe ile Fiziksel olarak yapılabilecektir.”

(Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On