KIRŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI ÇOCUKLARA YÖNELİK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ BAŞLATTI

5 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
499 defa okundu.
KIRŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI ÇOCUKLARA YÖNELİK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ BAŞLATTI

12191409_475422992645431_3660184191602464629_nKırşehir Ticaret ve Sanayi Odası , sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak hazırladığımız çizgi roman şeklindeki “Başkan Amca” isimli kitapçıkta, “Kırşehir Geleceğini Koruyor” sloganıyla çocuklarda çevre bilinci oluşturulacak. Kırşehir’in kültür değerleri olan Aşık Paşa, Cacabey, Ahi Evran-ı Veli, Neşet Ertaş’a yer verilerek, ayrıca Petlas, Eraslan Güneş Enerjisi, Kırşehir Belediyesi Katı Atık Tesisi, Mucur Geycek Rüzgar Santrali gibi kuruluşlarının da arka fonda yer aldığı kitapçıkta, çocuklarımıza çevre bilinci ve doğa sevgisi oluşturulması hedefleniyor.
Kitapçıkta, ayrıca termal turizm anlamında Kırşehir’in tanıtımına ağırlık verilerek, Kırşehir’deki termal ve jeotermal enerjilerin de korunmasının, çevrenin korunmasından geçtiğine dikkat çekiliyor.
Proje ile ilgili açıklama yapan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Selahattin Ekicioğlu,: “Ticaret ve Sanayi Odası olarak sosyal sorumluluk projelerini yürütüyoruz. İlkokul 3. Sınıftaki çocuklarımıza çevre bilinci ve doğa sevgisi kazandırmak için böyle bir çalışma yaptık. Sanayi kuruluşlarının çevreyi kirletmemesi için arıtma tesisleri, filtreleri var. Bize katkı sunan sanayicilerimize özellikle Petlas, Eraslan Güneş Enerjisi, Kırşehir Belediyesi Katı Atık Tesisi’ne teşekkür ediyoruz. Bu tesisler çevreyle ilgili sorunların büyük bölümünü çözmüş durumda biz de Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ilkokul çağındaki çocuklarımızın çevre bilincinin gelişmesini sağlamak açısından karikatür kitapçığı bastırmaya karar verdik. Bu kitapçıkları, Kırşehir’de eğitim gören 2 bin çocuğumuza dağıtacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımıza, hem eğlenceli hem de bilgilendirici olan bu kitapçıkla, çevre bilincinin oluşturulması anlamında böyle bir katkı sunmaktan gurur duyarız.’’ dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN