Kırşehir Ticaret Sanayi Odası’ndan örnek proje

15 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
483 defa okundu.
Kırşehir Ticaret Sanayi Odası’ndan örnek proje

TSO Başkanı Hedeflerimiz arasında, topladığımız oyuncak ve kitapları sığınma evindeki ve cezaevindeki çocuklara ulaştırmak da var.

Kırşehir Ticaret Sanayi Odası'ndan örnek projeKırşehir Ticaret ve Sanayi Odası 100.yıl etkinlikleri kapsamında örnek olacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu yaptığı açıklamada “Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak iki metrelik dev kumbaramızda ihtiyaç sahibi çocuklarımız için kitap ve oyuncak topluyoruz. Amacımız çocuklarımızı mutlu etmek ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak.

Proje kapsamında yaptırdığımız oyuncak ve kitap kumbarasını Cacabey Meydanı’na yerleştirdik.

Böyle bir projenin, oyuncaktan mahrum olan, kitap okuyamayan çocuklarımız için faydalı olacağı kanaatindeyiz.

Hedeflerimiz arasında, topladığımız oyuncak ve kitapları sığınma evindeki ve cezaevindeki çocuklara ulaştırmak da var.

Ayrıca, toplanan kitap ve oyuncakları okullar açılınca çocuklarımıza dağıtacağız. Zira, oyuncak, çocukların gelişim döneminde çocuğun hareketlerine düzen getiren, zihin, beden ve sosyal gelişimine yardımcı olan, hayal gücünü ve yaratıcı yeteneklerini geliştiren önemli bir araçtır.

Çocuğun büyümesi ve sağlıklı gelişmesi için sevgi ve bakım ne kadar gerekli ise, oyun ve oyuncaklar da o kadar gereklidir.

Bununla birlikte, kitap okumanın bir bireyin gelişiminde ne derece önemli olduğu hepimizin malumu. Çağımızda az okuyan insanla çok okuyan insanın kişisel ve toplumsal rollerini kıyasladığımız zaman, kitap okumanın önemi daha net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Bu düşüncelerden hareketle, oyuncak ve kitap kumbarası projemizi hayata geçirdik.

Benim üyelerimizden ve değerli Kırşehir halkından ricam, evlerinde kullanmadıkları ve temiz durumda bulunan kitap ve oyuncaklarını kumbaramıza atarak ihtiyaç sahibi çocuklarımızın mutluluğuna katkıda bulunmaları ” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN