Kırşehir Sokaklarında Yerel Seçim Yankısı

13 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
486 defa okundu.
Kırşehir Sokaklarında Yerel Seçim Yankısı

81 ilde olduğu gibi Kırşehir sokağının gündeminde de 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimin erkene alınması konusu yankılanıyor.

Kırşehir Sokaklarında Yerel Seçim Yankısı

Türkiye 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimini geride bıraktı. Şimdi ise 81 ilde olduğu gibi İlimiz gündeminde de 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerin erkene alınması tartışmaları yankılanıyor. 24 Haziran seçimlerinin erkene alınması Muhalefet kesimi hazırlıksız yakaladı söylentilerini beraberinde getirirken, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin ardından şimdi de Yerel Seçimlerin Erkene çekilmesi tahminleri yapılıyor. Sokak gündeminde olan yerel seçim tartışmalarının yanı sıra yeni kurulan Kabine sistemi de bir hayli tartışılırken Vatandaşların yorumları ise şöyle;

Yeni kabine sistemine Dünyanın verdiği tepki ortada diyerek Yeni Kabine sistemini eleştiren ve Yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulunan Veysel Deveci,

“BUNLARIN TÜMÜ KABİNE SİSTEMİNE OLAN TEPKİ”

“Kabine sistemi hem bizi hem de Dünyayı şaşırttı. Dünyanın vermiş olduğu tepkiyi hepimiz görüyoruz. Bu tepkiyi görmeyenlerde Dolar ve Euro’nun nasıl fırladığını, Ekonominin ne halde olduğunu, Borsanın nasıl çöktüğüne bakabilir. Bunların tümü kabine sistemine olan tepkidir. Bunun başka açıklanacak bir durumu yok. Damadını Enerji Bakanlığından alıyor, paranın bulunduğu kasanın başına geçiriyor. Dünya tepkiyi veriyor. Dünyanın verdiği tepki ortada Dolar, Euro fiyatı uçtu. Genel Kurmay Başkanını alıp Milli Savunma Bakanı yaptılar. Bunların hepsi çizgi filmde dahi olmayacak işler. İşin garip tarafı ve en büyük eleştirim ise, Bakanların %90’nının Bakan olacağından haberi olmaması”

“KABİNENİN BAŞARILI OLACAĞINI DÜŞÜNEN ZİHNİYET, DEVLET BAHÇELİ ZİHNİYETİ”

“Yeni kabinenin başarılı olacağına inanmıyorum. Başarılı olacağını düşünen zihniyet, Devlet Bahçeli zihniyeti. Kendisinden bir Bakan yokken, Bakanlar kurulu başarılı olacak dedi. Ama ben başarılı olacağına inanmıyorum. Kabine de İsabetli isimlerden bir tanesi ise Milli Eğitim Bakanı ve Kültür ve Turizm Bakanı oldu benim için. O işin içinden gelen isimler. İşin zorluklarını, sıkıntılarını biliyorlar”

“MUHALEFET YİNE HAZIRLIKSIZ YAKALANACAK”

“Yerel seçimler yaklaşıyor. İnşallah siyasal Partiler yerinde ve doğru isimleri aday göstererek seçime giderler. Belediye Başkanlığı seçiminin Mart ayında yapılacağını düşünmüyorum. Öne çekilir diye tahmin ediyorum. Hükümet önümüzde ki iki ay içinde yerel seçimleri gerçekleştirir. Muhalefet yine hazırlıksız yakalanır”

“MİLLETVEKİLLERİNİN MECLİSTE GELEBİLECEĞİ YER MECLİS LOKANTASI”

Ankara Türkiye Büyük Millet Meclisinde 24 Haziran seçimlerinin ardından yer alan Kırşehirli 7 Milletvekilinden beklentilerini açıklayan Deveci, “Ankara’da Kırşehirli 7 Milletvekili var ama bu milletvekillerinin bir araya gelebileceğini düşünmüyorum. Onların mecliste gelebileceği yer Meclis lokantası. Oradan çıktıklarında bir araya gelebileceklerini düşünmüyorum” dedi.

ELEŞTİREN DE VAR YENİ KABİNEDEN UMUTLU OLANDA

İlimiz sokak gündeminde eleştirilerin yanı sıra Yeni Kabineden Umutlu olduğunu söyleyen Aslı Şimşek ise, “Geçtiğimiz gün akşam televizyonlarda izledik, yeni bakanları pek tanımasak da başarılar diliyorum. Genç ağırlıklı bir kabine oldu, daha çok çalışırlar, daha iyi hizmet ederler. Cumhurbaşkanımız çok iyi düşünmüş, gençlere zaten çok önem veriyor. Bunu her alanda görebiliyoruz. Bakanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.
HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On