KIRŞEHİR ŞEHİTLERİNİ TEKBİRLERLE ANDI

9 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
504 defa okundu.
KIRŞEHİR ŞEHİTLERİNİ TEKBİRLERLE ANDI

kirsehir-terore-lanet-yuruyusu-001

Kırşehir’de önceki gün akşam binlerce vatandaş bir araya gelerek Şehitlere Saygı ve Teröre Tepki yürüyüşü yaptı. Yürüyüş sırasında verdiği onca şehit acısına dayanamayan bir grup genç, HDP İl binasını ve bazı işyerlerini taşa tuttu.

 

Kırşehir’de MHPÜlkü OcaklarıTürk OcağıTürk Kamu-Sen ve bazı STK kuruluşlarınca organize edilen ve aynı zamanda sosyal paylaşım sitelerinde yapılan çağrılarla bir araya gelen binlerce Kırşehirli, ilk olarak MHP il binası önünden Ankara caddesi istikametine yürüdü.
Verdiği 100’lerce vatan evladı şehitlerimizin acısına dayanamayan bir grup genç, Ankara Caddesi istikametine giderken güzergah değiştirerek Lise Caddesine yöneldi. Burada bulunan HDP il binası önüne gelen kalabalık gurup, HDP il binasını taş yağmuruna tuttu. HDP il binasına çıkan öfkeli vatandaşlar buraya Türk Bayrağı astı ve HDP tabelalarını söktü.

Grup HDP’ye destek verdiği ileri sürülen esnafların işyerlerine yöneldi. Burada bir kitapevinin sahibinin tepkisi ile karşılaşan öfkeli grup, kitapevini ateşe verdi. Yaşanan olaylar sonrasında işyeri sahibi hastaneye kaldırıldı; itfaiye ekipleri yanan işyerini kontrol altına alarak yangını söndürdü. Daha sonra Ankara Caddesi istikametine yönelen halk, burada da bazı esnafların işyerlerini taş yağmuruna tuttu. HDP seçim bürosu ve çay ocağını taş yağmuruna tutan kalabalık, İstiklal Marşı okudu ve Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez sloganları attı.
Terme Caddesine yönelen kalabalık grup, burada bulunan bazı işyerlerini tahrip etti ve tabelalarını indirip Türk Bayrağı astı. Ardından Ak Bank yanında bulunan tekstil mağazasını ateşe veren kalabalık, tekrar Ankara Caddesi’ne yöneldi. Ankara Caddesi’nde bulunan bazı esnafların işyerlerine yönelen kalabalık, burada aynı anda 5-6 işyerine zarar vererek tekbirler getirdi. Grup kendilerine müdahale etmek üzere Ankara Caddesi’ne gelen TOMA aracındaki güvenlik güçlerini alkışlayarak, TOMA’nın önüne Türk Bayrağı astı. TOMA’nın suyla mücadele etmesiyle birlikte orta refüjlerde bulunan çiçekleri koparan kalabalık, çiçekleri TOMA’nın üzerine attı. Polis, bu tepki üzerine suyla müdahaleyi bıraktı.

Vali Necati Şentük, ‘Bayrağa saygı yürüyüşü’ esnasında çıkan olayların büyümesini engellemek için sağduyu çağrısında bulundu.
Ankara Caddesi üzerinde bulunan grubu sakinleştirmek için TOMA aracının üzerine çıkan Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut ve Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül ile birlikte sağduyu çağrısı yaptı. Vali Şentürk sakinleştirmeye çalıştığı grubu Cacabey Meydanı’na yönlendirdi.
Cacabey Meydanı’nda toplanan guruba hitap eden Vali Şentürk, “Ben de sizlerle beraber diyorum ki askere, polise uzanan eller kırılsın. Çok uzak değil inşallah çok yakın bir tarihte elleri kırılacak onların. Bu devlet büyük devlet, bu ordu büyük ordu. Bu ordu Hz. Peygamberin ordusu. Bu güvenlik güçleri bu ülkenin bağrından çıkan evlatlarımız. İnşallah çok yakında onlar bu Türk milletinin pençesi altında silahlı kuvvetlerimizin pençesi altında kahhar olacaklardır. Bu yakın, bundan hiç şüpheniz olmasın. Şahıslar gelip geçer ama devlet bakidir. Biz devletin valisi ve devletin askeriyiz. Valinize inanıyorsanız hadi aslanlar gibi İstiklal Marşımızı okuyalım, zararsız şekilde dağılalım, rica ediyorum.” dedi.
Garnizon Komutanı J. Albay Murat Bulut’un komutu ile grup İstiklal Marşı okudu ve ardından şehitler için dua etti. Grup Cacabey Meydanı’ndan sessiz ve olaysız şekilde dağıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN