Kırşehir Salgınla Mücadelede Ön Sıralarda

13 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
83 defa okundu.
Kırşehir Salgınla Mücadelede Ön Sıralarda

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede Türkiye dahil birçok ülkeye yayılan koronavirüs salgını ile mücadele devam ediyor. Birçok kentte virüsün etkilerini en aza indirmek için seferberlik ilan edilirken bu anlamda en başarılı mücadeleyi veren illerden biri de ilimiz Kırşehir oldu.

Korona virüsle mücadelede ülkemiz büyük başarı elde etti.  Vaka ve ölüm sayılarındaki artış her geçen gün azalıyor. Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediye Başkanlığının koordineli çalışmalarının sonucu çok güzel bir uyum sergileyerek vaka azalma sayısında büyük bir başarı elde edildi. Yetkililerimiz ve halkımızın gayretiyle korona virüsle mücadelede önemli bir noktaya geldik. Korona virüs çalışmaları ve vefa yardım ulaştırılmasında en başarılı şehir Vali İbrahim Akın ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicoğlu önderliğinde ilimiz Kırşehir oldu. Vali İbrahim Akın Başkanlığında İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kararları ile önemli tedbirler alınarak vaka artış sayısının önüne geçildi. 65 yaş üstü gurubunda olan vatandaşların ihtiyaçlarını Vefa sosyal Destek grubu tarafından karşılanıyor korona virüs salgını nedeniyle sokağa çıkamayan ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların kapısını çalan vefa destek gurupları ihtiyaçları karşılamaya devam ediyor. Pazar yerlerine giriş çıkışta Kırşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından vatandaşların ateş ölçümü yapılarak pazara maskesiz kimse alınmadı.

İlimiz Kırşehir Vaka ve ölüm sayısının düşüklüğüyle öne çıkıyor. Vaka sayısı en az olan iller sıralamasında yerini koruyor.

Şu ana dek sağlık meslek örgütlerinin uyarılarına sürecin en başından bu yana halkımızın duyarlılık göstermesi ve sosyal mesafe konusunda tedbirli olunması mücadelede önemli rol oynadı. Kırşehir’de dezenfekte çalışmaları dışarıdan gelen vatandaşlarımızın da duyarlılık noktasında hassas olması ve ilçelere gidiş gelişlerde uyarıları dikkate almasının etkili olduğu görülmektedir.

Kırşehir Belediyesi ekipleri dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları başta olmak üzere, maske, şeffaf yüz siperliği dağıtımı da etkisini gösterdi. Anons araçları ile halkı bilgilendirme çalışmaları, sosyal medya hesabından Vali İbrahim Akın’ın ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun  duyarlılık çağrısını dikkate alan Kırşehir halkı virüsün yayılmasını engellemek için elinden geleni yaptı. Salgının yayılması konusunda en büyük artımız vatandaşın bilinçli olması ve bu anlamda duyarlılık göstermesi oldu.

Bu zor günlerde gecesini gündüzüne katan ailesinden ve sevdiklerinden uzakta salgınla mücadelede elinden geleni fazlasıyla yapan sağlık çalışanlarımıza ayrı ayarı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Haber Sümeyye Şahin

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On