KIRŞEHİR SAĞLIK-SENDEN AÇIKLAMA

2 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
416 defa okundu.
KIRŞEHİR SAĞLIK-SENDEN AÇIKLAMA

turk-sagliksen-kirsehir-sube-baskani-yusuf-aydin-aciklamasiTürk Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yusuf Aydın, 2015 yılını değerlendirdi

Kırşehir Sağlık-Sen 2015 yılını değerlendirdi. Yusuf Aydın, 2015’in memur için hayal kırıklıkları ile dolu bir yol olduğuna dikkat çekerek açıklamasında:”Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için 2015 yılı ise zulüm, ihanet, umut tacirliği ve yalanlarla çalışanların oyalandığı bir yıl olmuştur. Aile hekimliğinde haksız ve hukuksuz angarya cumartesi nöbetleri 2015’in ocak ayında başlamıştır. Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının bu angaryaya tepki koyarak aldığımız karar doğrultusunda iş bırakmaları ile örnek bir mücadele yaşanmıştır. Ceza puanları artırılmış fakat bu mücadelede yine de geri adım olmamıştır.”ifadelerine yer verdi.
“2015 yılının Mart ayında ise malum-sen umut tacirliği yaparak yıpranma payı, kreş döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması gibi hususlarda müjdeler vermiştir” ifadeleriyle süren açıklamada Aydın, “Broşürler bastırıp SMS’lerle hayırlı olsun demişlerdir. Fakat 2015 yılında bunların hiçbiri gerçekleşmemiştir. 2015 yılında görevde yükselme sınavı yapılmış ve tam bir hüsranla sonuçlanmıştır. Yetersiz kadro ve zor sorular nedeniyle kadrolar boş kalmıştır. Şube müdürlüğü sınavında ise sözlü sınavda hak ve hukuk ayaklar altına alınmış, yazılı sınavın birincisi elenerek adam kayırmada zirve yapılmıştır
2015 yılında sadece lisans tamamlama hayata geçmiş o da başvurularda yaşanan sıkıntılar, üniversite kontenjanlarının az olduğunu belirten Aydın, ”Kayıtlarda çalışanlara zorluklar çıkartılması ile adeta çalışanlara zehir edilmiştir. 2015 yılında ortalama her ay bin sağlık çalışanı şiddete uğramış iki değerli doktorumuz hastanede katledilmiştir. Tutuklu yargılama ile ilgili düzenleme bulunmasına rağmen bunun uygulanması ciddi oranda aksamış, şiddet yine yapanın yanına kalmıştır. Şiddet uygulayanlar eli kolu serbest dolaşmaya devam etmektedir.”ifadelerini kullandı.
Yusuf Aydın: “Üniversite hastanelerinde özellikle hemşire eksikliği nedeniyle bazı servislerin kapatıldığı görülmüş, aşırı iş yükü ve olumsuz çalışma şartları çalışanların hem beden sağlıklarını hem de psikolojilerini bozmuştur. Emeklerinin karşılığının verilmemesine ve hoca, çalışan ayrımının her şeye sirayet etmesi nedeniyle üniversite hastaneleri çalışanlar açısından bir an önce terk edilmek istenen kurumlara dönüşmüştür. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanlarına devletin şefkat eli olanlara üvey evlat muamelesi devam etmektedir, ücretlerin arttırılması ve yıpranma payı gibi haklı talepleri yine göz ardı edilmiştir. Toplu sözleşmede gündeme bile getirilmemiştir.
2015 yılının sonlarına doğru sağlık çalışanları ve sağlık kurumları doğrudan bölücü hain terör örgütünün hedefi olmuşlardır. Sağlık çalışanları hain saldıralar sonucunda hayatını kaybetmiş, hastaneler taranmış, ambulanslar kaçırılmıştır. Kamu çalışanlarının sürekli zarar ettirildiği, haklarında geriye gidişlerin yaşandığı ve sarı sendika tarafından toplu sözleşmede açıkça ihanete uğratıldığı bir yıl olan 2015’in son aylarında kırmızı çizgimiz iş güvencemize de el atılmak istenmiştir.” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN