Kırşehir ‘Recep Tayyip Erdoğan’a EVET dedi

12 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
492 defa okundu.
Kırşehir ‘Recep Tayyip Erdoğan’a EVET dedi

Türkiye cumhurbaşkanını seçmek içi ilk defa sandık başına gitti.

Kırşehir 'Recep Tayyip Erdoğan'a EVET dediKırşehir’de oy kullanma saatinin başlamasıyla beraber Kırşehir halkı oylarını kullanacakları sandıkların başına giderek oylarını kullanmaya başladılar.

Oy kullanma bitiş saati olan 17.00’da tüm oy kullanma işlemleri sona ermesinin ardından sandık görevlileri gözetiminde oy sayım işlemine geçildi ve oy sayımın bitmesinin ardından gerekli tutanaklar ve belgeler doldurularak çuvallarla Kırşehir adliyesine teslim edildi.

Cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de, geçerli oyların yüzde 52’sini aldı.

Kırşehir’de, resmi olmayan sonuçlara göre, kayıtlı 159 bin 216 seçmenden, 122 bin 527’si sandık başına gitti.

Geçerli 119 bin 244 oyun 62 bin 986’sını Recep Tayyip Erdoğan, 50 bin 234’ünü Ekmeleddin İhsanoğlu, 6 bin 24’ünü de Selahattin Demirtaş aldı.

Erdoğan, Kırşehir’de geçerli oyların yüzde 52.82’sini alarak rakiplerine fark attı.

Cumhurbaşkanı seçiminde Kırşehir’de, seçime katılım oranı yüzde 76.95 olarak gerçekleşti. 30 Mart’taki Mahalli İdareler Seçimi’nde katılım oranı yüzde 90 olarak gerçekleşmişti.

Kırşehir’da cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının netlik kazanmasının ardından 40 davul 40 zurna 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için çaldı.

Sonuçları açıklanmasının ardından Cacabey Meydanında toplanan 6 bin kişi davul zurna eşliğinde Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilişini oynarak kutladılar.

Yapılan protokol konuşmaları ve teşekkürün ardından meydanda toplanan kalabalık davul zurna eşliğinde halay çekip oyun oynadı.

Kırşehir AK Parti Milletvekilleri Abdullah Çalışkan, Muzaffer Aslan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya’nın katılımı ile seç,m otobüsünün  üstünden halkımıza Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdikleri için teşekkür edildi.

Konuşmaların ardından alana inen Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan ile birlikte Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, halkla birlikte halay çekti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN