Kırşehir POMEM’e öğrenci alınacak

12 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
808 defa okundu.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü'nden basın duyurusuKırşehir Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan yapılan açıklamada, 2014 yılında başlatılacak olan 14’üncü dönem Polis Meslek Eğitimlerine öğrenci alınacağını duyurdu.

Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) Öğrenci Alımı 13 Ekim’de başlayacak.

Kırşehir Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan yapılan açıklamada, 2014 yılında başlatılacak olan 14’üncü dönem Polis Meslek Eğitimlerine; 2013 ve 2014 yılları Kamu Personel Seçme Sınavının birinden (KPSS – P3) puan türünden (60,000) ve üzerinde puan alan ve en az dört yıllık yükseköğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabileceği belirtildi.

14’üncü dönem Polis Meslek Eğitimlerine 3 bin 120 erkek, 130 bayan toplam 3bin 250 aday asıl olarak alınacak, bu miktarların %30’u olan 936 erkek, 39 bayan toplam 975 aday yedek olarak belirlenecek.

Adaylar, ikamet ettikleri ildeki İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğüne 13 Ekim 2014 – 24 Ekim 2014 tarihleri arasında, istenen belgelerle birlikte şahsen başvuracaklar.

Müracaatlar 24 Ekim 2014 tarihi saat 17.00’da sona erecek. Eksik belge veya posta yolu ile ya da başvuru zamanı geçtikten sonra yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Adayların, katılacakları bölge merkezleri ve tarihleri, 24 Kasım 2014 tarihinde Eğitim Dairesi Başkanlığının www.egitim.pol.tr internet adresinden ve İl Emniyet Müdürlüklerince ilanen adaylara duyurulacak.

İnternet adresinden ve İl Emniyet Müdürlüklerinde ilanen yapılan duyuru adaylara tebliğ edilmiş sayılacağından ayrıca yazılı tebligat yapılmayacak.

Değerlendirme ve seçme işlemlerine, Emniyet Genel Müdürlüğü’nce belirlenerek ilan edilen bölge merkezlerinde 1 Aralık 2014 tarihinde başlanacak. Değerlendirme ve seçme işlemi, üç aşamadan oluşacak ve 14’üncü dönem için geçerli olacak.

Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınacak öğrencilerin başarı listesi, KPSS P3 puanı, değerlendirme/mülakat (2. Aşama) ve fizikî yeterlik (3. Aşama) puanlarının toplamına göre, en yüksek puandan başlanarak erkek ve bayan olmak üzere ayrı ayrı hazırlanacak. Sıralama sonucunda eşitlik olması hâlinde, KPSS puanı daha yüksek olan aday tercih edilecek.

Sıralama sonucuna göre, belirlenen kontenjan miktarı kadar aday asıl, bu miktarın % 30’u kadar aday yedek olarak ilan edilecek. Adayların başarı durumları Eğitim Dairesi Başkanlığının www.egitim.pol.tr internet adresinden duyurulacak.

14 üncü dönem Polis Meslek Eğitimleri için yapılacak değerlendirme ve seçme işlemleri neticesinde kontenjana girerek başarılı olan adayların eğitime alınacakları Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim Dairesi Başkanlığınca adaylara ayrıca duyurulacak.

Eğitim-öğretim başladıktan sonra herhangi bir aşamasında POMEM’den çıkan veya çıkarılan öğrenciler bir daha POMEM Öğrenci Adaylığı için başvuruda bulunamazlar.

Ayrıca, Emniyet Teşkilatı Kanunu’nun Ek 24 üncü Maddesinin 5 inci fıkrasına göre Polis Meslek Eğitim merkezlerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına aday polis memuru olarak atanırlar.

Bu şekilde atananlar, atanma tarihinden itibaren altı yıl süreyle başka kurumlara nakil yoluyla atanamazlar.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN