Kırşehir POMEM’de Mülakatlar Devam Ediyor

22 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1015 defa okundu.
Kırşehir POMEM’de Mülakatlar Devam Ediyor

merzifon-pomemde-yeni-donem-kayitlari-basladi-CHA-843072-1-tPolis Meslek Eğitim Merkezleri’ne  (POMEM) 15. Dönem için Özel Harekât Branşı’nda alınacak 5 bin öğrenci adayını belirlemek üzere değerlendirme ve seçme işlemlerinin devam ettiği açıklandı. 16 Ekim’de Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve 13 merkezde başlayan seçmelerle 5 bin polis adayı seçilecek. Seçme Sınavı, 28 Ekim’de sona erecek. Adaylar, Kırşehir POMEM Müdürü 1’inci Sınıf Emniyet Müdürü Kasım Varol başkanlığında oluşturulan komisyon karşısında zorlu süreçten geçiyor.
Kırşehir POMEM Müdürü Kasım Varol, Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne Kırşehir ve civar iller olan Yozgat, Kırıkkale, Çorum ve Sivas’ta ikamet eden ve internet üzerinden ön başvuru yapan toplam bin 90 adayın değerlendirme ve seçme sınavına katılacağını açıkladı.
POMEM Müdürü Kasım Varol, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Kırşehir’in sınav merkezi olarak belirlenmesi, çevre illerden gelen adayların tarih ve kültür şehri olan Kırşehir’i tanımalarına da olanak sağlamaktadır. Sınava giren adaylar; Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümlerine göre ön sağlık kontrolünden geçiyor. 70 metre parkurda 7 etaptan (jimnastik hareketleri, sıçrama, ağırlık taşıma, düz takla, slalom koşu ve engel) oluşan hareketlerle ilgili Fiziki Yeterlilik Sınavı’na katılıyor. Öğrencinin konu hakkındaki bilgi düzeyi, kendisinden istenileni kavrama, öz güven, ifade etme yeteneği ve beden dilini kullanma becerisi olmak üzere beş ayrı kriterde mülakat sınavı aşamalarına tabi tutuluyor. Sınav aşamalarını başarı ile tamamlayan adayların başarı sıralaması, KPSS puanının yüzde 30’u, Fiziksel Yeterlilik Sınavı puanının yüzde 30’u ve Mülakat Sınavı puanının yüzde 40’nın toplamı ile en yüksek puandan başlayarak sıralanacak ve adaylar sonuçlarını Polis Akademisi Başkanlığı’nın internet sitesinden öğrenebilecekler.
İlk 5000’e giren asıl adaylar eğitim-öğretim için POMEM Müdürlüklerine çağrılacak. Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze de 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı için 500 öğrenci planlaması yapılmıştır.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN