KIRŞEHİR; PETLAS SAYESİNDE İLK DÖRTTE YER ALDI. 

26 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1700 defa okundu.
KIRŞEHİR; PETLAS SAYESİNDE İLK DÖRTTE YER ALDI. 

TÜİK’in İller Bazında Değerlendirmelerde, Geçen Yıl Taşıt Lastiklerini de İçeren İhracatlarda

KIRŞEHİR; PETLAS SAYESİNDE İLK DÖRTTE YER ALDI. 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri  İl bazında değerlendirildiğinde, geçen yıl taşıt lastiklerini de içeren kauçuktan eşya ihracatına en fazla katkıyı ,2 milyar dolarlık dış satımla sektör ihracatının yaklaşık yarısını gerçekleştiren İstanbul sağladı.  İstanbul’u, 466,4 milyon dolarla Kocaeli, 203,1 milyon dolarla Bursa, 158,9 milyon dolarla Kırşehir, 103,9 milyon dolarla Çankırı takip etti. Söz konusu iller toplam sektör ihracatının yüzde 86,5’ine imza attı.

İHRACATCI  FİRMALAR ARASINDA 11. SIRADA YER ALMIŞTI

Kırşehir’in adını; ihracatta ilk dörde   taşıyan petlas, Bilindiği gibi, “2016 Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı Sonuç Raporu”na göre 96 ülkeye yönelik gerçekleştirdiği ihracat operasyonları ile en çok ülkeye ihracat yapan firmalar arasında 11. sırada yer almıştı

Bu rapor,. Firmaların yıllık ihracat rakamlarının farklı parametreler bazında incelenmesi sonucu oluşturulması nedeniyle ekonomi çevrelerince en önemli raporlardan biri olarak kabul ediliyor.

Petlas, küreselleşen bir ekonomi içinde “Türk Markası” olgusunu dünyaya taşıyor  ihracat operasyonlarını tüm dünyaya yayarken, tüm ülkelerin lastik pazarında etkin ve etkili olmak için yaptığı girişimlerinde hedeflerini yakalıyor.

 SEKTÖR İHRACATINDA; KIRŞEHİR’İN DE ARALARINDA BULUNDUĞU 5 İL VAR. 

İhracatta Almanya, Mısır, İtalya ve Güney Afrika gibi ülkeler öne çıktı. Sektör ihracatının yüzde 86,5’ini İstanbul’un başını çektiği Kırşehir’in de aralarında bulunduğu 5 il gerçekleştirdi.

Türkiye, geçen yıl 177 ülkeye 2,5 milyar dolarlık kauçuk ve kauçuktan eşya ihraç ederken, söz konusu satışın 1,1 milyar dolarlık kısmını otomobil, otobüs, kamyon ve tarım araçları gibi taşıtlarda kullanılan dış lastikler oluşturdu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlenen bilgilere göre, geçen yıl 509,2 milyon dolarlık otomobil dış lastiği ihraç edilirken, 468,9 milyon dolarlık kamyon ve otobüs lastiği, 139,5 milyon dolarlık tarım ve orman taşıtları lastiği, 22,7 milyon dolarlık madencilik ve sanayi elleçleme taşıt lastiği satıldı. Böylece, geçen yıl 2,5 milyar dolar olarak gerçekleşen kauçuk ve kauçuktan eşya ihracatının 1,1 milyar dolarlık kısmını otomobil, otobüs, kamyon, tarım araçları gibi taşıtlarda kullanılan dış lastikler oluşturdu.

ALMANYA İLK SIRADA

         Ülke bazında değerlendirildiğinde, Almanya en fazla ihracat yapılan ülke olurken, buraya değişik taşıtlarda kullanılmak üzere 207,6 milyon dolarlık dış lastik satıldı.

Hollanda, İtalya, ABD, İngiltere, İspanya, Mısır, Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas ihracatta öne çıkan ülkeler oldu. Türkiye geçen yıl toplam 177 ülkeye dış lastik satma başarısı gösterdi. Türkiye, geçen yıl 2,2 milyon dolarlık motosiklet, 57,7 bin dolarlık sivil hava taşıtı, 17,7 bin dolarlık diğer uçaklar için dış lastik ihraç etti.

(Haber AA)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On