Kırşehir Özel Uçuş Okulu Projesi Hayat Buluyor

16 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
379 defa okundu.
Kırşehir Özel Uçuş Okulu Projesi Hayat Buluyor

mikail-arslan-mujdeyi-verdi-kirsehirliler-ucuyor-15830“Biz Tabii Uçuş Okulu Vasıtası İle VIP Uçaklarının İnip Kalkabileceği Bir Standartta Olsun Diye Düşünüyoruz.”

Ulusal Kalkınma Proje Geliştirme Derneği tarafından projelendirilen Özel Uçuş Okulu için Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Ulusal Kalkınma Proje Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Pakır, ve Özel Uçuş Okulu Müdürü Ahmet Alakuş ile birlikte Ekizağıl Bölgesinde incelemelerde bulundu.

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve Özel Uçuş Okul Müdürü Ahmet Alakuş büyük proje hakkında açıklamalarda bulundu. Milletvekili Mikail Arslan yaptğı açıklamalarda: ” Uçuş Okulu ile ilgili yer tespit çalışmalarımız var. Alternatif alanlara bakıyoruz. Biz tabii uçuş okulu vasıtası ile VIP uçaklarının inip kalkabileceği bir standartta olsun diye düşünüyoruz. Bu şekilde olursa Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Kırıkkale ve Ankara’dan gelenlere de uçuş eğitimi hizmeti verilebilir. Kırşehir’e bir prestij katacaktır. Tabii biz Kapadokya Hava Limanı yolunun kısaltılmasıyla ilgili çalışmalar yapıyoruz, çevre yollarımız yapılıyor. Devrettiğimiz yolların projesi 3 etapta. İki etabın proje ihalesi yapılmıştı. 3. etabın ihalesi bu ay yapılıyor. Dolayısıyla Devlet Demir Yolları ile de buluşmuş olacağız. Tabii bunlarda bu işi hızlandıran renklendiren Kırşehir’in geleceğini hazırlayan önemli bir yatırım olacaktır. Bununla ilgili arkadaşlar yerlere baktılar, beğendiler aslında. Gerçekten hava alanı standartlarını sağlayan güzel bir alan. Burasını düzgün bir şekilde planlamayı düşünüyoruz.” dedi.

Özel Uçuş Okul Müdürü Ahmet Alakuş ise yaptığı açıklamada: ” Öncelikle teşekkür ediyorum. Sayın vekilimiz ve Fatih Bey ile birlikte araziyi gezdik. Arazi ile ilgili öncelikle Uçuş Okulu için hava şartlarının uygun olması ve buradaki gerek belediye olsun gerek İl Özel İdare olsun, Valilik olsun bizlere destek olmalarını bekliyoruz. Onun haricinde Meteorolojik şartlar, araziyi biz gezdik gördük. Güzel yerler var. İnşallah projemizi başlatacağız diye düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN