Kırşehir olası afet’e hazırmı?

1 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
414 defa okundu.

kırşehirKırşehir olası bir afet durumunda ne kadar hazır hiç düşündünüz mü peki ya halkımız ve resmi kurum kuruluşlar olası bir afet anında ne yapacakları hakkında yeteri kadar bilgileri varmı.

Doğal afet, büyük oranda veya tamamen insanların kontrolü dışında gerçekleşen, mal ve can kaybına neden olabilecek tehlikeli ve genellikle büyük çaplı olay.

Afetin ilk özelliği doğal olması, ikincisi can ve mal kaybına neden olması bir diğeri çok kısa zamanda meydana gelmesi ve son olarak da başladıktan sonra insanlar tarafından engellenememesidir.

Bazı afetlerin yeryüzünün nerelerinde daha çok olduğu bilinmektedir.

Örneğin deprem, heyelan, çığ, sel, donma gibi bazı afetlerin sonuçları depremde olduğu gibi doğrudan ve hemen ortaya çıkar.

Kırşehir’de Afet Müdahale Planı (KIRŞAMP) toplantısı yapıldı.

Türkiye Afet Müdahale Planı’nın (TAMP) yereldeki uygulaması olan Kırşehir Afet Müdahale Planı (KIRŞAMP) hazırlık çalışmaları kapsamında toplantı yapıldı.

Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş başkanlığında Kırşehir İl Afet ve Acil Durum İl Müdürü Metin Alpaslan, ana çözüm ortakları olan kurumların İl Müdürleri, şube müdürleri ve TAMP proje ekinin katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Müdürü Metin Alpaslan, Türkiye Afet Müdahale Planı’nın amacı, kapsamı, planın yazımında dikkat edilecek hususlara ilişkin sunum yaptı.

26 adet hizmet grubunun ana çözüm ortakları kurumlarının yöneticilerine destek çözüm ortaklarının görevleri, çalışma takvimleri ve işleyişi hakkında bilgilendirmede bulunan İl Müdürü Metin Alpaslan, kurum temsilcilerinden gelen soruları yanıtladı ve kurumların plan çalışma ekiplerinin plan hazırlarken karşılaşacakları sorunlar ile ilgili şube müdürlerine ulaşarak bilgi alabileceklerini söyledi.

Karşılıklı görüş alışverişi ile toplantı sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN