Kırşehir Oda temsilcileri Yaşar Bahçeci’yi ziyaret etmeye devam ediyor

24 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
503 defa okundu.

Yaşar Bahçeci’den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı27. Ahilik Haftası kapsamında Kırşehir’de bulunan Oda Temsilcileri Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci’yi Makamında ziyaret etti.

Başkan Bahçeci Ahilik Haftasının çok güzel geçmesini dileyerek Ahiliğin Kırşehir için çok önemli bir değer olduğunu belirtti.

Bahçeci konuşmasına şöyle devam etti; “Ahilik Kırşehir’de bir değer olarak başlamış ve bütün Anadolu’ya yayılmıştır.

Biz de bu önemli değeri hem Türkiye’de hem de dünyada tanıtabilmek için hem sivil toplum örgütleri hem milletvekilleri hem de valimizle birlikte çalışıyoruz.

Özellikle projesine başladığımız ve hızla devam ettiğimiz Ahi Evran Külliyesi projemizde her zaman yanımızda olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, TOBB, TESK ve TESKOMB’a çok teşekkür ediyorum. Bakanımız Hayati Yazıcı bize inandı ve bize bu proje de destek oldu.

Yeni Gümrük Bakanımız Nurettin Canikli’de bize her türlü desteği vereceğini belirtti.

Ayrıca Kırşehir’de bulunan bütün sivil toplum kuruluşlarımız da bizlerin her şekilde yanında oldu.

Bu külliye projemizle Ahilik inşallah yılın 365 günü kutlanacak. Konya’da nasıl Mevlana büyük bir değerse ve dışarıdan gelen misafirler Mevlana’yı ziyaret ediyorlarsa Kırşehir’de de misafirlerimiz Külliyemizi, müzemizi, zanatkarlar çarşımızı, arastamızı ziyaret edecekler ve Ahilik yıllarca Türkiye’de yaşayacak bir değer haline gelecek.

Ahilik esnaflar için çok önemli bir değerdir.

Esnafların için olduğu kadar günlük hayatımızda da uygulamamız gereken kuralları vardır.

Biz Ahilikten; doğruluğu, dürüstlüğü, kardeşliği, ahlakı, sevgiyi öğrendik.

Bu kuralları günlük hayatımızda da uyguluyoruz.

Çok şükür ki Kırşehir’de bütün sivil toplum örgütleri, devlet büyükleri bir arada kardeşlik ve barış içerisinde çalışıyorlar.

Bunlar bize ahilikten gelen felsefeler.

Kırşehir yıldan yıla hem fiziki olarak hem de manevi açıdan güzelleşen ve gelişen bir şehir.

Biz de içimizdeki bu güzellikleri daha çok ortaya çıkarmamız lazım.

Bunları yapmak içinde birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam etmemiz gerekir. Ahiliğe, bu güzel değere daha fazla nasıl katkı sağlayabiliriz diye düşünmemiz gerekir.

Bunun için de esnaflarımız nasıl çalışıyor, işlerinde Ahilik kurallarına uyuyorlar mı, ahilik felsefesini biliyorlar mı diye konuşmamız gerekir.”

Esnaf odaları başkanı şunları söyledi bütün illerde Ahilik kutlamaları başladı ve biz de ilimizde çok güzel bir açılış töreni ile Ahiliği başlattık.

Belediye Başkanımızda göreve geldiği günden bu yana Ahiliğe çok güzel katkılar yapıyor.

Gerek başlatmış olduğu Ahilik Külliyesi projesi gerekse Ahilik Haftası Kutlamalarında yaptığı katkılarda dolayı çok teşekkür ediyorum.

Biz her yıl Ahilik Haftası Kutlamalarında çıtayı daha da yükseltiyoruz.

Bunu yaparken de bütün sivil toplum kuruluşlarımız, devlet büyüklerimiz, milletvekillerimiz, valimizle birlikte yapıyoruz.

Ahi Külliyesi projesine destek olan başta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olmak üzere TOBB; TESK ve TESKOMB’a çok teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN