KIRŞEHİR MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ANLAMLI HEDİYE

12 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
404 defa okundu.
KIRŞEHİR MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ANLAMLI HEDİYE

MÜFTÜLÜK ENGELLİ

 

 

 

 

 

Kırşehir Müftülüğü Engelli Haftası’nda bulunduğumuz şu günlerde en anlamlı hediyeyle bir engellinin yüzünü güldürdü.

 

Engelliler Haftası nedeniyle İl Müftüsü Mehmet Şahin tarafından bedensel engelli bir gence akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

Geçtiğimiz pazar günü Gazi Parkı’nda Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği tarafından düzenlenen programa, İl Müftüsü Mehmet Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve vatandaşlar katıldı.

İl Müfütüsü Mehmet Şahin’den tekerlekli sandalyesini teslim alan Serkan Kılıç, çok mutlu olduğunu dile getirdi. Yaşadığı rahatsızlık nedeniyle yürüyemeyen Kılıç, “Tek başıma evden dışarıya yardımsız çıkamıyordum. Akülü tekerlekli sandalye ile daha rahat bir şekilde çıkabileceğim artık. Çok mutlu oldum. Katkı sağlayanlara teşekkür ederim.” sözleriyle sevincini paylaştı.

Engelli durumda olan vatandaşlara herkesin elinden geleni yapması gerektiğini vurgulayan İl Müftüsü Mehmet Şahin, ” Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği’nin 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlediği bu programa katılmaktan dolayı memnun oldum. Kırşehir İl Müftülüğü olarak Serkan Kılıç kardeşimize bu hafta münasebetiyle bu arabayı teslim ediyoruz.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in engellileri diğer insanlardan ayırt etmediği gibi onlarla insani ilişkilerini olumlu bir şekilde yürütmüştür. Onları toplumdan dışlamamış, değişik görevler vererek topluma kazandırmıştır. Hz. Peygamber’in, engellilere önem ve değer verdiğinin en güzel örneği onlara kamu alanında görev vermiş olmasıdır. Hz. Peygamber, görme engelli olan ve hicretten önce Mekke’de Müslüman olan Abdullah b. Ümmi Mektum’u, hicretten sonra Medine’de Mescid-i Nebevi’de müezzin olarak görevlendirdiği gibi, Veda Haccı’na ve Uhud savaşına gidişi de dahil, çeşitli zamanlarda defalarca kendi yerine vekil bırakmıştır.

Bizlerde İl Müftülüğü olarak bugün burada Serkan Kılıç kardeşimize bir tekerlekli sandalye hediye ediyoruz güle güle kullansın. Ayrıca tüm annelerimizin de anneler gününü kutluyorum.”dedi.

Daha sonra hayatın tamamının bir imtihandan ibaret olduğunu dile getiren İl Müftüsü Mehmet Şahin engelliğin de bu imtihanlardan birisi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN