Kırşehir Kimliği çalıştayı bilgilendirme toplantısı yapıldı

20 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
315 defa okundu.

DSC_6306Başkan Bahçeci “İnsanlar Şehirleri İmar Ederler , Sonra Şehirler İnsanları İmar Ederler”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kırşehir Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği ‘Şehir Kimliği Çalıştayı’ Tanıtım Toplantısı gerçekleşti.

Toplantıya Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci , Çevre ve Şehircilik Bakan Danışmanı Ali İbrahim Acer , Protokol üyeleri, meslek kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda dinleyici katıldı.

Kırşehir’de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen çalıştaya konuşmacı olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesinden Ali Yıldız Uzman, Bakanlık Danışmanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığından İbrahim Acer, İstanbul Medeniyet Üniversitesinden Prof. Dr. Seyfettin Erdoğan, Kocaeli Üniversitesinden Doç.Dr. Mustafa Yegen, İstanbul Medeniyet Üniversitesinden Doç. Dr. Ayfer Gedikli katıldı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin açılış konuşması yaptı.  “Kent Kimliği çalışması açısından Kırşehir önemli bir şehir. Kırşehir kökleri olan tarihi olan, mazisi olan  bir şehir.

Cumhuriyet döneminde bu kimlikten biraz uzak kalmış fakat yeniden öne plana çıkıyor.

Buda bizi gereçekten mutlu ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza böyle bir çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum.

Birazdan çalıştayın tanıtım toplantısını gerçekleştireceğiz.

İki hafta sonra yapılacak çalıştayla şehrimizin gelecek vizyonunu projeksiyonunu hedeflerini yapılaması gereken çalışmaların tartışıldığı güzel bir yol haritamızın çıkartıldığı ve ildeki bütün unsurların kamunun, özel sektörün,sivil toplum örgütlerinin herkesin birlikte hangi hedeflere doğru aynı amaç doğrultusunda ilerleyeceği bir neticeye hep birlikte ulaşacağımızı düşünüyorum.

Buna benzer çalışmaları geçmişte yaptık. Ticaret Odamızla yaptık, farklı kuruluşlarımızla birlikte yaptık. Kırşehir özellikle Ahiliğin; başkenti olması, Cacabey gibi çok önemli Gök Bilimleri medresesinin bulunması ,Aşıkpaşa gibi ilk yazılı Türkçe eserlerini yazan çok önemli edebiyatçının yaşadığı  bir yer olması  ve beş yıllık Belediye Başkanlığı dönemimde hedefimiz hemşerilerimizle ve sivil toplum örgütleri ile paylaştığımız Kırşehir’i ; geçmişindeki değerlerini en güçlü şekilde geleceğe aktarmak aynı zamanda modern çağda bütün ihtiyaçlardan şehirde yaşayan insanlara en güzel bir şekilde sunulduğu bir memleket haline getirebilmek ve insanların mutluluğunu sağlayabilmektir. Yapılan işlerin ve eselerin hepsi insanları mutlu etmek amacıyla yapılıyor.

Eğer içinde yaşayan insanlar mutlu değilse, yapılanların hiçbir değeri yok.

Şehrimizin değişimini, dönüşümünü ve zihniyet değişiminin olduğunu görmekte çok önemli. Çok önemli bir söz var “İnsanlar şehirleri imar ederler, sonra şehirler insanları imar ederler.”

Bu çok önemli bir söz Bu medeniyet vurgusudur.

Ahi Evran Külliyesini yaparken amacımız buydu aslında Külliye’yi imar edip sonra o külliye vasıtasıyla insanlarımızı imar etmek.

Kent Parkımızı yaparken’de öyle, Cacabey meydanımızı planlarken de öyle.

Yaptığımız bütün işlerde buna özellikle çok dikkat ediyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN