KIRŞEHİR KENT KONSEYİ BAŞKANI ÜÇGÜL’DEN AÇIKLAMA

11 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
573 defa okundu.
KIRŞEHİR  KENT  KONSEYİ  BAŞKANI ÜÇGÜL’DEN AÇIKLAMA

Tahsin-Üçgül-copy

Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül basın bülteni yayınlayarak içinden Ahi Evran, Hacı Bektaş,  Aşık Paşa, Yunus Emre, Ahmed-i Gülşehri, Süleyman Türkmani, Kaya Şeyhi, Neşet Ertaş  gibi gönül dostlarını  çıkaran Kırşehir halkının birlik ve bütünlüğüne dikkat çekerek, bu bütünlüğü bozamayacaklarını vurguladı.

 

Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül yayınladığı basın  bülteninde Kırşehir halkının birlik ve bütünlüğünün kolay kolay yıkılamayacağının altını çizdi.

Üçgül mesajında; “Öncelikle şunu herkes bilmelidir ki; ülkemizin birlik ve beraberlik duyguları hiçbir zaman çözülemeyecek kadar kökleşmiştir. Bunu çözmeye uğraşan terörün planlayıcılarını, destekçilerini ve eylemcilerini lanetliyoruz. Bu eylemler bizlerin birlik ve kardeşliğini asla bozamayacaktır.

Acımız çok büyüktür. Son zamanlarda milletimize yapılan saldırıları şiddetle kınıyor ve Şehitlerimize rahmet , bütün milletimize sabırlar niyaz ediyorum.

Kırşehir tarih boyunca uygarlığın , hoşgörünün merkezinde yer alan ve bağrından Ahi Evran, Hacı Bektaş,  Aşık Paşa, Yunus Emre, Ahmed-i Gülşehri, Süleyman Türkmani, Kaya Şeyhi, Neşet Ertaş  gibi gönül dostlarını  çıkaran bir şehirdir. Bizler de bu duyguların içerisinden yoğrularak bugünlere gelen Kırşehir halkı olarak bazı olumsuz gelişmelere fırsat vermeyerek ülkemiz üzerine oynanan oyunları bozmalıyız. Bugün her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır. Toplumun birlik ve beraberliğini daha fazla yıpranmaya terk etmeden Kırşehir halkı olarak aklın ve sağduyunun gereğini  yerine getirerek kardeşliğimizi sonsuza dek yaşatmalıyız.” özdeyişine yer verdi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN