Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği, bilgi güvenliği sistemine geçti

22 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
353 defa okundu.
Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği, bilgi güvenliği sistemine geçti

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği, bilgi güvenliği sistemine geçtiBilgi güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalar çerçevesinde Genel Sekreterliğimizce TS ISO / IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardı uyumlaşma çalışmaları başlatılmış olup, bir uygulama planı dahilinde çalışmalar yürütülmektedir.

Birliğimiz TS ISO / IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS)’nin öneminin önceden farkında olup çalışmalarına 01 Ağustos 2014 tarihinde başlamıştır.

Bu çalışmalar çerçevesinde formlar, talimat ve prosedürlerin birçoğu tamamlanmıştır.

Genel Sekreterliğimiz bünyesinde bilgi sistemleri güvenliği üst komisyonu oluşturup Bilgi Güvenliği Yetkisi olarak Genel Sekreterliğimiz personeli Volkan ATİK görevlendirilmiştir.

Komisyon çalışmaları kapsamında bakanlığın göndermiş olduğu bilgi güvenliği politikaları yönergesi incelenmiş olup daha öncede başlatmış olduğumuz TS ISO / IEC 27001 çalışması buna göre devam etmektedir.

Mevcut konuyla ilgili açıklama yapan Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı Ekrem ÖZTÜRK “Bilgi güvenliğinin önemini çok iyi biliyorduk, bu çalışmalara 2 ay önce başladık.

Yılda 2 milyona yakın insan 4 sağlık tesisimizden hizmet alıyor ve bu hizmet alan insanların sağlıklarıyla ilgili bilgilerini çok önemli görüyoruz.

Ayrıca bu bilgilerin mahrem ve kişi haklarıyla ilgili olduğuna da inanıyoruz.

Geriye dönük bu bilgilerin de değerli olduğunu düşündüğümüzden dolayı bilgi güveliğinin önemli olduğunu ve yönetilmesi gerektiğini düşündük.

Sağlık Bakanlığımızın bilgi güvenliğine verdiği önemi de bildiğimiz için çalışmalarımızı hızlandırdık.

Bu konuda TS ISO / IEC 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ çalışmalarımızı hızlandırarak devam ediyoruz.

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliğimizin diğer süreçleri de yüksek standartta gerçekleştirdiğini ve hep ilkleri uygulamaya başladığını da göz önüne alarak bu konuda da başarılı olacağımıza inanıyoruz. “ dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN