Kırşehir, Kamu Hastaneler Birliği pilot il oldu

13 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
653 defa okundu.

hastane

Sağlık Bakanlığı Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan ve tüm Türkiye’deki Sağlık Tesislerinin uygulamasını istediği TS ISO /IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartının uygulanmasında Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği ve bağlı hastaneleri pilot olarak seçildi.

Hasta Bilgilerinin güvenliğinin sağlanmasını esas alan Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü, en iyi alt yapısı olarak belirlediği Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğini ilk uygulamayı yapacak kurum olarak belirledi.

Bu konuda ilk toplantı Sağlık Bakanlığı yetkililerinin katılımı ile Kırşehir’de yapıldı.

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve tüm sağlık tesisleri yöneticilerinin katılımı ile yapılan toplantıya kardeş Genel Sekreterlik olan Kayseri Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Ahmet ÖZYALÇIN ve diğer yetkililer katıldı.

TS ISO /IEC 27001 standartının ilk açılış toplantısında, Sağlık Bakanlığı yetkililerince Bilgi Güvenliği Yönetimi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mehmet Öncel, “Verimlilik Karne Değerlendirmesinde Türkiye birincisiyiz.

Birliğimizde birçok yeni yönetim modellerini uyguluyoruz. Kurumumuzun ve Hastalarımızın bilgilerini önemsiyoruz ve güvenliğinin sağlanmasını amaçlıyoruz.

Bu konuda üç ay önce başlatmış olduğumuz çalışmaların bakanlığımızca fark edilip, pilot il olarak seçilmemiz bizi mutlu etti.

Standartın uygulanmasında Yönetim Temsilcisi olarak İdari Hizmetler Başkanımız İnsan Kaynakları Uzmanı Ekrem Öztürk’ü belirledik.

Tüm çalışma arkadaşlarımız ile beraber bu standartı dört hastanemizde uygulayarak bilginin güvenliğini sağlayacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN