Kırşehir İŞ-KUR istihdamda ilk sırada

15 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
596 defa okundu.
Kırşehir İŞ-KUR istihdamda ilk sırada

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Faruk AKYOL, 2014 yılı ilk 6 ayında 2 bin 694 kişiyi işe yerleştirdiklerini söyledi.

Kırşehir İŞ-KUR istihdamda ilk sıradaKırşehir İşkur İl Müdürlüğünün 2014 yılı Ocak – Haziran dönemine ait çalışmaları hakkında açıklama yapan AKYOL, ilk 6 aylık dönemde 2 bin 694 kişiyi işe yerleştirdiklerini ve ilgili dönemde kuruma iş aramak üzere müracaat eden 3 bin 90 kişinin bulunduğunu ve bu kişilerden 22 kişinin kamu işyerlerinde, 2.672 kişinin ise özel işyerlerinde olmak üzere toplam 2694 kişinin işe  yerleştirildiğini söyledi.

İşkur Müdürü AKYOL yaptığı açıklamada, “Aynı dönemde iş ve meslek danışmanlarınca 1664 işyerine ziyaret yapılarak 4.233 kişilik açık iş ilanının alındığını ve bu taleplerin 2.694 kişiliğinin İl Müdürlüğünce karşılandığını. İşverenlerin personel ihtiyaçlarının karşılanması ve işsizlerimize iş bulunması doğrultusunda İl Müdürlüğümüz personelinin azami gayret gösterdiği, karşılanamayan işgücü ihtiyaçları için ise Aktif işgücü hizmetleri kapsamında meslek edindirme ve geliştirme kursları düzenlediklerini ve bu vesileyle iş piyasasının ihtiyacı olan kalifiyeli elemanları işverenlere arz ettiklerini ifade etti.

İl Müdür Ömer Faruk AKYOL şöyle devam etti;

İşsizlerimize ve işverenlerimize hizmetlerimizin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarının devam ettiği, ilimize istihdam ve diğer hizmetler bakımından faydalı olmak için azami gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bu bağlamda özel sektör işletmelerde işe yerleştirmede Türkiye genelindeki kendi grubundaki iller arasında Kırklareli’nden sonra Türkiye 2. Olduklarını söyledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN