Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü’nden Aşıya Davet

14 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
10804 defa okundu.
Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü’nden Aşıya Davet

Kırşehir İl Sağlık Müdürü Ali Bulut, aşı sırası gelen vatandaşları aşıya davet etti. Dr. Ali Bulut Yaptığı, açıklamada şunları söyledi “Aşı hakları gelen vatandaşlarımızı zaman kaybetmeden aşı olmaya davet ediyoruz. T.C. Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu karar ve değerlendirmeleri doğrultusunda tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de 40 yaş üzerindeki vatandaşlara yönelik aşı uygulamasına geçilmiştir. 40 yaş ve üzeri vatandaşlarımız, Alo 182 ve Merkezi Hekim Randevu Sistem (MHRS) uygulaması üzerinden randevu alarak hastanelerimiz ve aile hekimliklerimizde aşılarını yaptırabilirler.

Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut yapmış olduğu açıklamada; “Bilindiği üzere ülkemizde büyük bir mücadele ile Koronavirüs (Covid-19) aşı programı yürütülmektedir. Bizim amacımız; aşı hakkı kazanan vatandaşlarımızı hiç zaman kaybetmeden aşılarını en kısa sürede tamamlamaktır.

Hastanelerimizde aşı polikliniklerimiz haftaiçi ve haftasonu dâhil olmak üzere hizmet vermektedir. Aşı olacak vatandaşlarımız Alo 182, MHRS ve e-nabız üzerinden istedikleri gün ve saatte aşı randevularını aile hekimliklerimiz ve hastanelerimizden alabilmektedir. Kırşehir’de bütün vatandaşlarımızın aşıları tamamlanıncaya kadar gece gündüz var gücümüzle çalışmaktayız. Eski normallere dönmek için tüm Kırşehirli hemşehrilerimizi aşı olmaya davet ediyoruz.” ifadeleri kullandı.”

Koronavirüs aşı uygulamasına yeni dâhil olan gruplar;

– 40 yaş ve üzeri vatandaşlarımız,

– Yaş sınırı olmaksızın tüm öğretmenler,

– Tam bağımlı ve orta düzey ağır engelli vatandaşlarımız,

– Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri,

– Öğretim üyeleri ve üniversite personeli,

– Gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları,

– Berber ve kuaförler,

– Yaş sınırı olmaksızın tüm avukatlar,

– Kargo çalışanları ve kuryeler

Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN