Kırşehir İl Müftülüğü’nden iftar yemeği

11 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
547 defa okundu.
Kırşehir İl Müftülüğü’nden iftar yemeği

Kırşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi tarafından organize edilen iftar yemeği Bölge Yatılı Kur’an Kursu Yemekhanesinde verildi.

Kırşehir İl Müftülüğü’nden iftar yemeğiKırşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi tarafından organize edilen iftar yemeği Bölge Yatılı Kur’an Kursu Yemekhanesinde verildi.

Düzenlenen iftar programına, Vali Özdemir Çakacak, Garnizon Komutanı J.Alb. Murat Bulut, Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Sulu, İl Müftüsü Mehmet Şahin, İl Emniyet Müdür Vekili Zeki Acar, Kırşehir Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Kasım Varol, daire müdürleri, ilçe müftüleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Siyasi parti il başkanları, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti, hayırsever İş adamları, yazılı ve görsel basın mensupları, müftülük personeli ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan il müftüsü Mehmet Şahin, davete katılanlara teşekkür ederek katılımlarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ülkemiz olarak da bolluklar içerisindeyiz buna şükrediyoruz diyen il müftüsü Mehmet Şahin, “Cenabı Allah şükrünü eda etmeyi nasip etsin. Ramazan rahmet ve mağfiret ayı olmasının yanında, aynı zamanda yardımlaşma ve paylaşma ayıdır. Özellikle bu ramazan, Diyanet İşleri Başkanlığımızın hazırladığı “Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman” sloganıyla yola çıktık.

“Memleketimizde de muhtaç olan kimseler var onlara ulaşmaya çalışıyoruz. Açlık çeken mümin kardeşlerimize de bizler Türkiye Diyanet Vakfı olarak elimizden geleni yapıyoruz. Oruçlarımızı Cenabı Hak kabul etsin, bizleri Ramazan bayramına da kavuştursun inşallah. Daha nice iftarlar da, Ramazanlarda buluşmamızı Cenabı Allah nasip etsin, hepinize huzurlu Ramazanlar diliyorum, katıldığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

İl müftü yardımcısı Şinasi Öztürk’ün yaptığı yemek duasının akabinde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman” sinevizyonu izlendi.

Daha sonra İftar yemeğine katılan misafirler İl Müftüsü Mehmet Şahin’e teşekkür ederek il müftülüğünden ayrıldılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN