KIRŞEHİR İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

1 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
289 defa okundu.
KIRŞEHİR İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

 

29-09-2016-sivil-toplum-kuruluslari-muhtarlar-ve-siyasi-parti-baskanlari-ahi-divani-toplantisi-kultur-sosyal-isler-10Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Şehrimizin Sorunları İle İlgili Bir Gelelim İstedik. Bu Toplantıları Üç Ayda Bir Yapalım.”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Demokrasi Nöbetine destek veren ve güç birliği oluşturan Kırşehir Milletvekilleri, Siyasi Parti İl Başkanları, Mahalle Muhtarları, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Basın mensupları ile bir araya geldi.

Başkan Yaşar Bahçeci yaptığı açılış konuşmasında;” Şehrimizin sorunları ile ilgili bir gelelim istedik. Bu toplantıları üç ayda bir yapalım. Kırşehir ile ilgili genel konuları konuşalım ve istişare edelim. Toplantıya katılanlarla samimi ortam oluşsun. Allah bize bir daha 15 Temmuzu yaşatmasın bunun etkileri daha uzun sürecek gibi gözüküyor. Kırşehir bu manada en az etkilenen illerden bir tanesi oldu. Gerek ticaret hayatımız, gerekse bürokraside diğer illere göre daha az etkilenen bir oldu. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu süreci atlattık ama Ülkemiz yeni süreçte daha tehlikelileri ile karşı karşıya kalabilir. Yeni felaket senaryoları tekrar üretilmeye çalışılıyor. İnşallah yaşanmaz. Her ne olursa olsun bizim dinamik olmamız, sıkı sıkıya bağlanmamız lazım. Siyasi görüşlerimiz farklı da olsa, dünya görüşümüz farklı da olsa vatan sevgimizin ve bayrağımızın etrafında hepimiz dört elle sıkı sıkı sarılarak toplanması bu süreçte çok önemli. Bundan dolayı katkı sağladınız, bu işe ne kadar önem verdiğinizin en önemli göstergesi. Ben ayrıca sizlere teşekkür ediyorum.” Belediye çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi veren Başkan Bahçeci Yoğun bir şekilde alt yapı çalışmalar devam ediyor. Jeotermal, Kanalizasyon, Yağmur suyu, Su ve Elektrik hepsinin çalışmaları devam ediyor. Medaş’ın uzun seneler Kırşehir’de elektrik kesintileri oluyordu bunların bir daha yaşanmaması için yatırıma ihtiyaç vardı. iki yıldır bunu planlıyorduk, onlara da söyledik. 2016 yılına planlamanızı yapın dedik onlarda çalışmalarını yapıyor. Jeotermal 30 yıl önce yapılmış ve şuanda da yeni hatlarda hızlı bir şekilde devam ediyor ama 23 Ekimde bitecek.

Su ile ilgili çalışmalarımız hemen hemen bitti. Abone bağlantıları yapılıyor. Çalışmalar koordineli bir şekilde devam ediyor. Yağmur suyu ve kanalizasyon çalışmasının ağır olan bölümü bitti. Sene sonunda da bu çalışmalar komple bitmiş olacak. Yollarımız ciddi manada bozuldu.12 Kasım da Termeden Sanayii Camisine kadar Jeotermal aboneleri ile yağmur suyu abone bağlantıları bitecek ondan sonra hızlı bir şekilde oranın asfaltını yapacağız. Bizim projelerimizden biri cadde ve sokak düzenlemesi bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor ama o projeye önümüzdeki yıl başlayacağız. Kışı atlamak adına Tozdan ve çamurdan kurtulmak adına bir asfalt yapacağız. Ana çalışmaya geçilirken tekrar kazılacak. Geçici olarak 8 cm kalınlığında bir asfalt sereceğiz. Eski Sanayii Camii’nden, Kapıcı camiine, oradan kavşağa, emniyet, valiliğe ve askerlik şubesine kadar çalışmalarımıza etap etap devam edeceğiz. Zor bir iş yol bozuyoruz zaman zaman su kesintileri oluyor. Toz oluyor. İnsanlar trafikte sıkışıyor. Şehir adına bu riski almamız gerekiyordu. Bu çalışmalar bittikten sonra Kırşehir alt yapı sıkıntısını Allah’ın izni ile yaşamayacak. Caddelerimiz bir vizyon olarak tekrar düzenleyeceğiz. Bisiklet yolu ile gömme çöp sistemleri, elektrik aydınlatmalar, peyzajlar, oturma alanları yapıyoruz. Avrupai sistem olacak. Bunu da önümüzdeki sene başlayacağız aşama aşama gideceğiz. Şehir de trafik problemimiz var. Otoparklarla ilgili sorunlar var. Bunları bir bütün halinde cadde düzenlememizle birlikte çözeceğiz. Yeni otopark alanları belirleyeceğiz. Bir ulaşım sistemi projemiz var bizim bununla ilgili hazırlıklarımız devam ediyor ve toplu taşıma sistemine geçerek şehir merkezinde araç sayısını azaltacağız. Sağlı, sollu araç park edilmiş olamayacak.

Bu görüntü gelişmemiş ülkelerin görüntüsü biz kısa cepler halinde otoparklar oluşturarak bir sistem oluşturacağız. Burada amacımız şehirde aracı olan herkesin otopark sistemine abone olduğu bir yapı. Buna mutlaka geçmemiz lazım. Otopark kullanma alışkanlığını bu şehre kazandırmazsanız trafik problemini hiçbir şekilde çözemezsiniz. Belirli yolları tek yön uygulaması yapacağız. İlker’i ki zamanlar da Ankara, Lise, Terme caddeleri tek yöne dönmesi lazım. Ahi evran Külliyesi çalışmalarımız devam ediyor. Milletvekilleri ile takip ediyoruz. 80.000.000 Tl civarında bir ödeneğe ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanımız geldiğinde kendisine arz etmiştik o da Bakanımıza talimatlarını verdi o da yeni kaynaklar bularak Ahi Evran Külliyesi projesi inşaatına da hızlı bir şekilde devam edeceğiz. Kız Meslek Lisesi yıkım aşamasına geldi. Orada yıkılarak alana katılmış olacak. Müze çalışmamız devam ediyor. Eski Bakanımız Gökhan Maraş beyin görüşlerini aldık. Önümüzdeki hafta bir çalış tay la Müzenin son şeklini vereceğiz. Neşet Ertaş Kültür Merkezi inşaatında artık sona geldik 2-3 aylık bir işimiz kaldı.” dedi.

Kırşehir için yapılan güç birliği toplantısına siyasi parti temsilcileri, katılan sivil toplum kuruluşu ve basın mensuplarının Kırşehir’in genel problemleri ile ilgili sorularını, toplantıya katılan milletvekillerinin cevaplaması ve bu toplantının üç ayda bir “Ahi Divanı” adı altında devam etmesi kararı alınarak çekilen toplu fotoğrafla sona erdi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN