Kırşehir Hayır evi hayır ellerini bekliyor

10 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
907 defa okundu.

Kırşehir belediyesinin her geçen gün geliştirdiği sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde 2011 yılında faaliyete geçirilen hayırevi, her türlü ihtiyacı karşılama noktasında çalışmalarını sürdürüyor.
Yaklaşık 3500 aileye ekmek, gıda,kıyafet gibi ulaştırmaya devam eden ortalama günlük 7.000 aileye ekmek dağıtan ve 90 ailenin randevu sistemiyle ihtiyaçlarını karşılayan hayırevi evde tedavi gören hastalar içinde hasta yatağı yardımında bulunuyor.
Hayırevi’nin çalışmalarına ilişkin verdiği bilgiden Kırşehir belediyesi hayırevi’nin çalışmalarının sadece belediye bütçesinden şekillendiğini ancak hayır sever vatandaşlarında desteğini beklediklerini dile getiren Kırşehir Belediyesi hayırseverlerin AK masa aracılığıyla yada hayır evine giderek yardımlarını yapabileceklerini belirterek belediye olarak ilk yaptığımız faaliyetlerden birisi de hayır evi’nin açılmasıydı.
Şuan hayırevimiz tamamen belediye bütçemizden desteklenir şekilde çalışıyor.
Ama varlıklı insanlardan temin ettiğimiz gerek ayni gerek nakli yardımların ihtiyaç sahipleri insanlara ulaştırmayla ilgili bir işlevi de yerine getiriyor.
Vatandaşlarınız belediyemize internet sitemizden hayır evi hesaplarına ulaşabilirler veya 2141010 telefonundan yada belediyemize direkt gelerek de hayır evi hesabına nakli bağışta bulunabilirler.
Aynı zamanda ayni bağış da kabul edilebiliyor.
Sadece nakli bağışla kalmıyor ayni bağışlarımız için de 2141010 AK masa telefonundan bize ulaştıkları takdirde veya belediyemizin her hangi bir birimine bu istekle taleplerini belirtikleri zamanda arkadaşlarımız bağışta bulunacak vatandaşlarımıza direkt ulaşarak bağışlarının ayni şekilde de belediyemiz hayırevine kabulünü gerçekleştirmiş oluyorlar.
Hayırevimiz yardımlarının yanında yeni bir uygulamayı da başlattı.
Evlerde yatalak durumda olan hastalarımız var. Hastane ortamında değil daha çok ev ortamında tedavilerinin devam ettiği ve kendi öz bakımlarını yapamayacak olan hastalarımız var bunlara da yardımcı olmak anlamında bir çalışmamız daha oldu.
Hastane yataklarından temin ederek yatalak durumda olan hastalarımıza evlerinde bu hizmeti de veriyoruz.
Tedavileri son bulduğu zaman emanet usulü verdiğimiz bu hasta yataklarını da iade alarak bir başka ihtiyaç sahibine ulaştırmış olacağız.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN